Zakumaj.pl

Jak zaraz po studiach być atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy?

2.0 (razem głosów: 1)
Jak zaraz po studiach być atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy?

Kryzys studiowania trwa od kilku lat. Coraz częściej mówi się o polskich uczelniach wyższych, iż kształtują osoby bezrobotne, bez żadnych kwalifikacji, doświadczenia czy umiejętności. Nie tego zapewne spodziewają się absolwenci szkół średnich, kiedy zdają maturę i rekrutują się na wymarzone kierunki. Jednak zamiast rozkładać ręce i biadolić, że dobra praca nie leży na ulicy lub nie czeka za rogiem, należy zacząć kreatywnie myśleć i wziąć sprawy w swoje ręce. Stań się atrakcyjnym kandydatem zaraz po studiach! Ten artykuł z pewnością ci w tym pomoże.

  • Wykształcenie

    Wykształcenie

    Wiadomo, kierunek kierunkowi nierówny. Są oczywiście takie, po których pracę będzie znaleźć ci dużo łatwiej, gdyż jest na nie akurat zapotrzebowanie na rynku. Musisz jednak pamiętać, iż pełen czas twojego wykształcenia wyniesie co najmniej pięć lat (nie wliczając dziekanek czy późniejszego dokształcania się), a rynek jest dość dynamiczny i dużo może się przez ten czas zmienić. Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma kierunkami, a jeden z nich wydaje ci się być bardziej perspektywiczny, to zdecyduj się na niego. Jeśli jednak presja otoczenia, twoi znajomi, rodzina i nauczyciele popychają cię w stronę kierunku, który jest atrakcyjny, ale ci się nie podoba, to nie zmuszaj się. Można być interesującym dla potencjalnego pracodawcy, nawet skończywszy oklepany kierunek humanistyczny.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • kamila 213.192.104.*

    Jeśli szukacie dobrej stabilnej pracy to polecam zadbać o porządną edukacje na początek. Pracuję w jednym z oddziałów zachodniego banku i polecam, bo i dobra atmosfera i od początku oferują całkiem dobre warunki finansowe.

  • 1
Dodaj komentarz