Zakumaj.pl

Jaka jest skuteczna kuracja na migrenę?

Jaka jest skuteczna kuracja na migrenę?

Migrena, znana od starożytności, nieraz była tematem żartów, jako udawana dolegliwość rozpieszczonych dam. Tymczasem jest to poważna choroba, powodująca duże cierpienie i wyłączająca chorego z normalnej aktywności nawet na trzy dni. Migrena to dolegliwość nawracająca, jej ataki powtarzają się z różną częstotliwością. Leczenie migreny jest trudne, ale pojawiają się nowe środki, które są coraz skuteczniejsze. Poza tym można stosować profilaktykę i dzięki temu uniknąć ataków migreny.

  • Jakie są przyczyny migreny?

    Migrena jest chorobą, którą często dziedziczymy po naszych przodkach. Do jej wystąpienia może się także przyczynić niewłaściwy tryb życia. Nadmiar pracy, brak odpoczynku, liczne stresy, niewłaściwa dieta, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach przy sztucznym świetle i wiele godzin pracy przy komputerze mogą być przyczynami migreny. Często cierpią na nią ambitne osoby, które chcą odnieść sukces, wiele pracują i zaniedbują potrzebę odpoczynku. Jeśli są ciągle spięte, nie potrafią się rozluźnić i zrelaksować, padają ofiarą tej choroby.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • teresa 83.6.24.*

    Często dokucza mi migrena i moim sprawdzonym lekiem wtedy jest pyralgina. Jak ból jest naprawdę bardzo silny, to biorę dwie. Pomaga zawsze

  • 1
Dodaj komentarz