Zakumaj.pl

Jaki kask na snowboard wybrać?

Jaki kask na snowboard wybrać?

Jazda w kasku to przejaw rozsądku snowboardzisty. Przy prędkości oraz manewrach charakterystycznych dla tego sportu brak ochrony głowy szybko może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku. Z tego powodu, kompletując strój na zimowy wypad, nie można zapomnieć o zakupie dobrego kasku.

  • Dobór kasku

    Dobór kasku

    Podstawą przy wyborze kasku jest jego odpowiednie dopasowanie do głowy. W tym celu należy zmierzyć jej obwód, najlepiej na wysokości czoła, 1 centymetr nad brwiami. Znając obwód, będzie można dopasować jeden z dostępnych rozmiarów – od XXS do XXL. Wchodząc do sklepu w poszukiwaniu kasku, warto pamiętać, że dobry kask musi spełniać kilka podstawowych zasad. Pierwszą jest dobre przyleganie do głowy. Kask nie może być za luźny, zsuwać się z głowy w czasie poruszania nią. Nie powinien również uciskać ani sam kask, ani przytrzymujący pod brodą pasek. Drugą zasadą jest odporność na zderzenie z różnego rodzaju elementami, które mogą znajdować się na trasie jazdy. Trzecią rzeczą jest amortyzacja wstrząsów w razie nagłego upadku z dużej wysokości na ziemię.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • Madzia 109.173.158.*

    Konkretny, pomocny artykuł. Niedawno kupowałam nowy kask narciarki ale jeszcze nie miałam okazji go wypróbować. Pozdrawiam

  • 1
Dodaj komentarz