Zakumaj.pl

Które pokarmy poprawiają trawienie?

2.0 (razem głosów: 1)

Kiepska przemiana materii to jedna z częstych przyczyn problemów z wagą oraz z wypróżnianiem. Im bardziej męczące staje się jedno i drugie, tym chętniej szuka się środków, które mogą przyśpieszyć metabolizm. Stosuje się tabletki, diety, a rzadko zwraca się uwagę na to, co może pomóc naprawdę – na jedzenie, które odpowiednio dobrane potrafi rozwiązać problemy z trawieniem.

Które pokarmy poprawiają trawienie?
  • Zielona herbata

    Zielona herbata

    Do wspomagania trawienia skuteczna jest zielona herbata. Znajdujące się w niej składniki, katechiny, charakteryzują się dwoma istotnymi zaletami – redukują apetyt oraz poprawiają trawienie. Wypijanie 1 filiżanki zielonej herbaty dziennie powoduje zarówno lepsze działanie układu pokarmowego, jak i łatwiejsze zrzucanie nadmiernej tkanki tłuszczowej z brzucha. Dodatkową zaletą tego rodzaju herbaty jest usuwanie z ciała wolnych rodników, które przyczyniają się do szybkiego starzenia się organizmu.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • 45marianna45 87.239.222.*

    W moim przypadku faworytem jest szklanka wody z cytryną o poranku. Cytryna jest to doskonałym produkt zasadotwórczy, który neutralizuje kwaśne produkty przemiany materii. Dzięki niej dochodzi do pobudzenia produkcji śliny i enzymów trawiennych. Pomaga to trawić różne produkty. Woda z cytryną pozytywnie wpływa na wątrobę, ponieważ oczyszcza ją i zwiększa produkcję żółci, a to umożliwia łatwiejsze usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Ma zbawienny wpływ na układ krążenia, ponieważ zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych oraz uszczelnia je. W efekcie zapobiega to powstawaniu sińców.

  • 1
Dodaj komentarz