Zakumaj.pl

Jakie są domowe sposoby na zmęczone oczy?

1.5 (razem głosów: 1)
Jakie są domowe sposoby na zmęczone oczy?

Bardzo często borykamy się z problemem zmęczonych oczu. Żyjemy szybko, mało śpimy, dużo pracujemy przy komputerach. Do tego dochodzi np. przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy w zanieczyszczonych, miejskich przestrzeniach, noce zarwane na nauce do egzaminów. Wszystko to powoduje, że nasze oczy porządnie się męczą: bolą, pieką, szczypią, często są zaczerwienione. Do tego dochodzą także opuchnięcia i sińce. Nie jest to przyjemne i nie wygląda zbyt ładnie. Wszystkiego nie da się przecież zatuszować makijażem i nie o to też nam chodzi, a raczej o trwałe usunięcie objawów zmęczenia oczu. Istnieje na to kilka domowych, naturalnych i dość prostych sposobów. Aby je poznać, przeczytaj poniższy artykuł.

 • Jak zmniejszyć opuchliznę?

  Jak zmniejszyć opuchliznę?

  Jednym z objawów przemęczenia jest opuchlizna. Jeśli nasze oczy są zbytnio zmęczone, zazwyczaj pojawia się i z trudem możemy je w ogóle otworzyć. Jak sobie z tym radzić? Zacznij od prostej rzeczy, a mianowicie od wypicia szklanki wody – dzięki temu nawodnisz organizm i unikniesz dalszej utraty płynów z organizmu. Następnie połóż się i przyłóż do zamkniętych oczu maseczkę żelową, schłodzone łyżeczki albo zmrożony groszek. Jeśli odpoczywasz z maseczką, połóż sobie pod głowę dwie poduszki. Sprawi to, że będzie ona nieco wyżej od reszty ciała – zatrzymasz wodę w skórze na twarzy. Po dziesięciu minutach zmyj wszystko. Opuchliznę zmniejszy także maseczka z plasterków ogórka. Po jej zastosowaniu przemyj oczy i wklep krem regenerujący.

Strona 1 z 3
Pokaż wszystko »
Komentarze (2)
 • farona 83.6.206.*

  Mój sposób może nie jest domowy, ale za to bardzo skuteczny. Jak mam zmęczone oczy, to zakraplam sobie takie niebieski kropelki, które przez to, że zawierają kwas hialuronowy skutecznie nawilżają oczy i dzięki temu błyskawicznie likwidują uczucie zmęczenia i łagodzę podrażnienia.

 • evvia 83.6.206.*

  Mnie najbardziej odpowiada zakroplenie sobie sztucznych łez jak mam zmęczone oczy.

 • 1
Dodaj komentarz