Zakumaj.pl

Jakie sporty mogą uprawiać osoby z bólami kręgosłupa?

5.0 (razem głosów: 2)
Jakie sporty mogą uprawiać osoby z bólami kręgosłupa?

Osoby cierpiące z powodu bólów kręgosłupa często uważają, że nie mogą wykonywać żadnych ćwiczeń ani uprawiać sportów. Nie jest to prawda. Ćwiczenia nie tylko są możliwe, ale i wskazane. Mogą w znaczący sposób poprawić kondycję kręgosłupa pod warunkiem, że będzie to odpowiednio dobrana aktywność fizyczna.

  • Pływanie

    Pływanie

    Regularne chodzenie na basen jest często polecane przez lekarzy wszystkim osobom, które mają problemy z kręgosłupem, odczuwają ból lub wykonują pracę, która znacząco go obciąża. Pływanie jest bardzo pomocne, ponieważ wzmacnia mięśnie kręgosłupa i jednocześnie odciąża krążki międzykręgowe. Pomaga również przy wzmocnić mięśnie ramion oraz nóg, dzięki czemu wzmacniają się stawy i zanikają problemy z poprawnym poruszaniem się. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowej pozycji podczas pływania, zwłaszcza żabką, która może obciążyć odcinek lędźwiowy. Wzmocnienie ciała może odbywać się również dzięki gimnastyce wodnej, w czasie której ćwiczy się wszystkie partie mięśniowe.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • 45marianna45 87.239.222.*

    Czytając nagłówek od razu pomyślałam o pływaniu. Pływanie jest bardzo dobre ponieważ rozwija wszystkie mięśnie klatki piersiowej i usprawnia nasz układ oddechowy. A także wpływa na nasze ciało likwidując albo minimalizując cellulit. Wpływa pozytywnie na nasz układ krwionośny i serce. Nawet osoby z problemami mogą pływać. Poszczególne style pływackie mogą pomóc w leczeniu wad kręgosłupa takich jak problemy w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Pływanie mniej obciąża stawy niż ćwiczenie na powierzchni lądu, dzięki czemu każdy może pływać.

  • 1
Dodaj komentarz