Advertising
Zakumaj.pl

Lecznicze właściwości glinek

Opiekun artykułu: justynkaab
Lecznicze właściwości glinek

Lecznicze właściwości glinek

Wiesz może, czym jest argiloterapia? To nic innego niż leczenie przy pomocy kolorowych glinek. Ta metoda była już stosowana w starożytnym Egipcie, co raczej nikogo nie dziwi, bo Egipcjanie od zawsze dbali o zdrowie i urodę. Obecnie glinki są z powodzeniem wykorzystywane w uzdrowiskach. Dlaczego? Może z tego powodu, że lista ich właściwości leczniczych jest dość długa, np. skutecznie zmniejszają ból, są idealne na problemy ze skórą, a także usuwają toksyny. Co jest sekretem glinki? W większości pochodzą ze skał osadowych. Mają więc wszystkie niezbędne dla naszego organizmu pierwiastki, np. krzem, magnez, wapń, fosfor, sód itp. Nic więc dziwnego, że glinki posiadają właściwości oczyszczające, antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Czytając dalszą część tego artykułu dowiesz się, którą z nich zastosować na daną dolegliwość. Poznasz również sprawdzone receptury, które możesz wypróbować na sobie.

Advertising
Advertising
Ostrzeżenia:

Glinkę rozrabiaj wyłącznie w miskach, które są wykonane ze szkła lub są wyrobem ceramicznym. Pod żadnym pozorem nie stosuj metalowych naczyń ani przyrządów do mieszania – wchodzą w reakcję z glinką, pozbawiając ją tym samym właściwości leczniczych.

W przypadku przewlekłych chorób przed rozpoczęciem kuracji z użyciem glinek konieczna jest wizyta u lekarza. W czasie trwania terapii nie możesz stosować żadnych leków. Pamiętaj jednak o tym, by nie odkładać lekarstw na własną rękę.

Wskazówki:

Pamiętaj o tym, że okład z użyciem glinki możesz wykorzystać jedynie raz. Glinka ma właściwości, które pozwalają jej wciągać w siebie toksyny. Z tego powodu po każdej aplikacji jest nimi przepełniona.

Kupuj wyłącznie nieprzetworzoną glinkę, która jest sprzedawana w postaci proszku. W gotowych produktach znajdziesz ją wyłącznie w śladowych ilościach.

  • Sposób na choroby skóry i pękające naczynka

    Sposób na choroby skóry i pękające naczynka

    Czerwona glinka jest środkiem, który pomoże ci złagodzić grzybicę stóp. Wystarczy, że wsypiesz do miski 30 g glinki i zalejesz je dwoma litrami wody. Stopy powinnaś moczyć przez 30 minut.Możesz po nią sięgnąć również wtedy, gdy chcesz uszczelnić naczynia krwionośne albo w celu poprawy stanu skóry. W zależności od tego, co ci dolega, możesz zastosować glinkę w różnej formie.Możesz również zastosować glinkę, by zmniejszyć objawy trądziku różanego. Wystarczy, że wymieszasz 3 łyżeczki glinki z 4 łyżkami wody mineralnej. Następnie nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na niej przez 10 minut. Po upływie tego czasu zmyj ją dokładnie. Pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie dopuścić do zaschnięcia glinki. Maseczkę nakładaj raz w tygodniu.Na żylaki i pajączki najlepiej stosować leczniczą kąpiel, która wzmocni żyły. Napełnij wannę ciepłą wodą do 1/3 objętości, a potem dodaj do niej 200 g glinki. Zanurz się w tym roztworze na 20 minut. Kiedy upłyną, opłucz ciało przy użyciu chłodnej wody. Kąpiel z glinką stosuj raz na tydzień.

  • Glinka kambryjska na kobiece przypadłości

    Glinka kambryjska na kobiece przypadłości

    Glinka kambryjska ma kolor białobłękitny. W medycynie ludowej od wielu lat stosuje się ją jako skuteczny środek leczenia kobiecych chorób. Jeżeli zastosujesz okłady, możesz złagodzić w ten sposób wiele stanów zapalnych. Pamiętaj jednak o tym, by każdą kurację rozpoczynać dopiero po zakończeniu miesiączki, nigdy w trakcie jej trwania.
    Pasta na kłopoty z przydatkami
    Wymieszaj wodę i glinkę w proporcjach 1:1, tak by powstała gładka pasta. Następnie nałóż grubą warstwę papki na dół brzucha. Powinnaś pozostawić ją przynajmniej na godzinę. Po upływie tego czasu zmyj ją ciepłą wodą. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie jej dwa razy dziennie przez 7 dni.
    Płyn do irygacji na zakażenie pochwy
    Odmierz 4 łyżeczki glinki i rozpuść je w litrze letniej wody. Nie powinna być za gorąca, gdyż po pierwsze, glinka straci swoje właściwości, a po drugie, zbyt ciepła woda może dodatkowo podrażnić delikatną skórę narządów rozrodczych. Tak przygotowanym płynem podmywaj się 2 razy dziennie. W przypadku infekcji intymnych możesz również wykorzystać nasączone leczniczym roztworem tampony. Wystarczy, że rozpuścisz pół łyżeczki glinki w kieliszku wody. Nasączony takim płynem szampon noś przez 2 godziny. Kuracja powinna trwać przez tydzień.

  • Usuwanie szkodliwych związków przy pomocy białej glinki

    Biała glinka należy do najdelikatniejszych. Możesz nawet ją spożywać. Stosowana wewnętrznie glinka wchłania z organizmu wszystkie toksyny, które mogą ci poważnie zaszkodzić i ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy. Jeżeli chcesz szybko oczyścić organizm ze skutków spożycia alkoholu, koniecznie wypij roztwór zawierający tę substancję. W skład białej glinki wchodzi rad – pierwiastek, który ma silny wpływ na zwalczanie wirusów i bakterii.
    Roztwór pomagający w nadkwasocie żołądka i chorobie wrzodowej
    Wsyp łyżeczkę białej glinki do 1/2 szklanki zimnej, przegotowanej wody i dokładnie wymieszaj. Roztwór powinien być stosowany dwa razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem. Rano spożyjesz go więc na czczo. Kuracja powinna trwać 6 dni, po czym należy zrobić dwunastodniową przerwę i rozpocząć leczenie przez kolejne 6 dni. W przeciągu całego stosowania glinki powinnaś przyjąć jej 240 g. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możesz ponowić terapię po około miesiącu przerwy.
    Roztwór stosowany przy problemach z woreczkiem żółciowym i wątrobą
    Wsyp do szklanki łyżeczkę białej glinki, a potem zalej ją połową szklanki wody mineralnej lub zimnej, przegotowanej wody i wymieszaj. Roztwór pozostaw na noc, by glinka mogła osiąść na dnie szklanki. O poranku wypij na czczo wodę znad osadu. Po spożyciu tego roztworu odczekaj tydzień z przyrządzeniem następnego. Jednak tym razem wypij wszystko – wodę i osad.

  • Zielona glinka idealnym środkiem na bóle stawów i problemy skórne

    Zielona glinka idealnym środkiem na bóle stawów i problemy skórne

    Tak naprawdę glinka jest barwy szarozielonej. Niewykluczone, że znasz ją pod nazwą chuma. Zawiera w sobie mnóstwo krzemu, który jak wiadomo ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i ściągające. Kuracja z użyciem zielonej glinki pomoże ci w leczeniu reumatyzmu, trądziku oraz w przypadku trudno gojących się ran.
    Okład przeciwzapalny
    Do szklanego lub ceramicznego naczynia wsyp 100 g zielonej glinki i zalej ją wodą. Postaraj się w taki sposób odmierzyć ilość cieczy, by powstała gęsta pasta. Na stole rozłóż kilka warstw gazy albo kilka kompresów. Powinny być nieco większe od obszaru, który zajmuje chore miejsce. Nałóż na tkaninę grubą warstwę pasty. Następnie przyłóż okład do skóry. Powinien pozostać w danym miejscu przez godzinę. Pamiętaj, że w miarę upływu czasu okład powinien stawać się cieplejszy. Jeżeli uczucie chłodu utrzymuje się zbyt długo, koniecznie usuń okład i zmyj pozostałości glinki ze skóry.
    Maseczka na trądzik
    Wymieszaj łyżeczkę proszku z łyżeczką wody. Następnie nałóż powstałą pastę na twarz, omijając przy tym okolice oczu oraz ust. Pozostaw ją na skórze przez 15 minut. Po upływie tego czasu usuń ją z twarzy przy użyciu letniej wody. Maseczkę należy stosować raz w tygodniu.

Popularne tagi
  • maseczka z imbiru
  • oczyszczenie
  • kosmetyki dla cery tłustej
  • siemię lniane
  • krem na trądzik
  • bratek polny
  • skóra
  • sok z pomidora
  • oliwa
  • jak walczyć z przebarwieniami
  • kwas azalinowy
  • sposoby domowe
  • maseczka wygładzająca
  • sok aloesowy
  • koloryt skóry
Advertising
Advertising
Advertising
Advertising