Zakumaj.pl

Łzawiące oczy – jak im pomóc domowymi sposobami?

2.2 (razem głosów: 9)
Łzawiące oczy – jak im pomóc domowymi sposobami?

Alergie sezonowe, kurz, drobnoustroje, zmęczenie długą pracą na komputerze, infekcje – wszystko to może doprowadzić do łzawienia oczu. Jeżeli pojawia się ono często, a do tego jest intensywne, staje się uciążliwym problemem, któremu trzeba zaradzić dla dobra oka. Jeżeli łzawienie łączy się z ropieniem oka, niezbędna jest wizyta u okulisty, jednak gdy są to tylko łzy, można zastosować sprawdzone domowe sposoby.

 • Podrażnienie alergiczne

  Podrażnienie alergiczne

  Gdy oczy łzawią ze względu na alergię na pyłki albo na roztocza znajdujące się w kurzu, podstawą jest stosowanie leków przeciwalergicznych. Chłodne okłady mogą przynieść ulgę, jeżeli oko swędzi, jednak nie zwalczą łzawienia, które związane jest z przyczynami zewnętrznymi. Podstawą jest regularne branie leków, jednak poza powstrzymaniem łzawienia mogą one mieć skutek uboczny i wysuszyć oko, wtedy trzeba zastosować łagodne krople nawilżające. W przypadku dostania się do oka pyłków można je przepłukać chłodną wodą albo solą fizjologiczną.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (4)
 • kaśka 185.129.33.*

  a mi pomagają kropelki ;) poza wieczornymi okładami z herbaty na powieki ;)

 • anka45 185.129.33.*

  lepiej zakupić sobie sprawdzone leki ;)

 • sasha 83.6.126.*

  Też się ratuje w takich sytuacjach kroplami. Moje ulubione zawierają kwas hialuronowy i oczy są po nich błyskawicznie nawilżone. Do tego też krople koją podrażnienia

 • lulla 79.185.10.*

  Mnie oczy łzawią, jak są zmęczone albo podrażnione. Niestety często tak mam, bo noszę soczewki i też pracuję przed komputerem cały dzień. Dlatego staram się, żeby były cały czas nawilżone i regularnie używam kropli które są mocno nawilżające i łagodzące.

 • 1
Dodaj komentarz