Zakumaj.pl

Podstawowe zasady korzystania z solarium

Podstawowe zasady korzystania z solarium

Choć promieniowanie UV nie jest najzdrowsze dla naszej skóry, opalenizna kusi. W naszym klimacie kąpiele słoneczne nie są dostępne przez znaczną część roku, pozostaje wtedy zatem korzystanie z solarium. Jeśli będziemy odpowiednio postępować, nasza skóra będzie bezpieczna, a wygląd wiele zyska. Czasem wizyty na solarium są bardzo wskazane, na przykład gdy jesienią albo zimą wybieramy się w tropiki – przygotujemy naszą skórę do opalania i urlop spędzimy przyjemniej. Podstawowe zasady korzystania z solarium prezentujemy w tym artykule.

  • Jak często i jak długo można korzystać z solarium?

    Z solarium można korzystać tylko jeden raz dziennie i co drugi dzień. Nie należy opalać się codziennie. Pierwszy seans nie powinien trwać dłużej niż 8 minut, osoby z bardzo jasną karnacją powinny zaczynać od 4 minut. Obsługa powinna udzielić profesjonalnej porady na ten temat.

Strona 1 z 8
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Przed opalaniem należy zabezpieczyć sutki, które są szczególnie wrażliwe, oraz występujące na skórze znamiona. Można je zakryć lub posmarować grubą warstwą kremu ochronnego.

Wskazówki:

Nie powinno się używać w solarium kosmetyków przeznaczonych do opalania się na słońcu, a na plaży nie stosuje się preparatów przeznaczonych na solarium.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz