Zakumaj.pl

Robienie prania – porady dla początkujących

1.5 (razem głosów: 1)

Robienie prania to jedna z tych domowych czynności, bez których w domu po prostu nie można się obejść. Jest ona absolutnie obowiązkowa i nauczyć się jej musi każdy, kto zaczyna samodzielne życie z dala od domu oraz mamy, która zajmowała się właśnie tym zadaniem. Pranie, choć początkowo może wydawać się skomplikowane i niezbyt przyjemne, w dzisiejszych czasach praktycznie wykonywane jest za nas przez maszynę i środki czyszczące. Ty musisz jedynie nauczyć się współpracować z pralką oraz wiedzieć, jak dobrze posegregować pranie. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z robieniem prania i myśl o tym cię przeraża, to koniecznie przeczytaj ten krótki poradnik. Może one rozwieje twoje wątpliwości i doda pewności.

Robienie prania – porady dla początkujących
  • Zapoznaj się z pralką

    Jeśli do tej pory pralka była tym sprzętem domowym, którego unikałeś, to teraz czas, żeby się z nią zapoznać. Najlepiej po prostu przeczytać, jakie programy oferuje ci pralka, w jakich temperaturach możesz w niej prać oraz czy ma inne opcje, na przykład krótki czas prania (jest to przydatne, kiedy ubrania nie są zabrudzone, a jedynie przepocone). Zapoznaj się także z instrukcją. Zobacz, do którego pojemnika powinieneś wrzucić proszek, a do którego wlać płyn po płukania. Takie zapoznanie z pralką to już połowa sukcesu.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Pamiętaj, że każda pralka wymaga czyszczenia. Raz na miesiąc czy dwa, w zależności od tego, jak często robisz pranie, nastaw program piorący bez ubrań. Możesz wówczas wlać zamiast proszku ocet. Nie zapomnij również, żeby po praniu zawsze zostawić otwarte drzwiczki. Dzięki temu zapobiegniesz gromadzeniu się pleśni.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz