Zakumaj.pl

Rozluźniające ćwiczenia karku i ramion

5.0 (razem głosów: 1)
Rozluźniające ćwiczenia karku i ramion

Współczesny sposób życia, siedząca praca, długie godziny przed komputerem, mało ruchu, a nawet kiepski materac sprawiają, że łatwo o ból karku oraz ramion. Mięśnie oraz kręgi są w tej okolicy szczególnie wrażliwe, dlatego o ich naciągnięcie lub napięcie nietrudno. Tym samym warto poznać ćwiczenia, które pomagają utrzymać ten odcinek w dobrej kondycji.

  • Ćwiczenie nr 1

    Ćwiczenie nr 1

    Należy położyć się na wznak, najlepiej na macie lub na podłodze przykrytej kocem, żeby nie było zbyt twardo. Po przybraniu takiej pozycji wyjściowej podnieść lewą rękę i lewą nogę, wyciągając obie kończyny maksymalnie do góry. Przy wyciąganiu ich w górę trzeba wziąć wdech, a przy rozluźnianiu i opuszczaniu zrobić wydech. Powtórzyć 3 – 5 razy na każdą nogę oraz rękę.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Komentarze (1)
  • 45marianna45 87.239.222.*

    Bardzo pomocny zestaw ćwiczeń. Ostatnio spędzam więcej czasu przy komputerze. Niestety obowiązki mnie do tego zmuszają. Bardzo często czuję spięcie w karku i ramionach. Staram się wstawać tak często jak tylko mogę i staram się rozluźnić napięcie, ale jest to dość trudne. Tym bardziej, że po chwili na nowo muszę wracać do pozycji siedzącej. Jedyne rozwiązanie jakie ostatnio zastosowałam to zmiana fotela na wygodniejszy i większy, dzięki czemu mam możliwość oparcia całej powierzchni pleców i głowy. Jednak lepsze siedzisko daje większy komfort pracy.

  • 1
Dodaj komentarz