Zakumaj.pl

Prosty sposób ukrycia ikon na pulpicie

Prosty sposób ukrycia ikon na pulpicie

Na komputerze można robić bardzo ciekawe żarty, które z pewnością zaskoczą niejednego współpracownika. Jednym z takich żartów jest ukrycie ikon widocznych zazwyczaj na pulpicie. Kolega lub koleżanka nie będzie ich widział, a jeśli dodatkowo, przed ich ukryciem zrobi się zrzut ekranu i ustawi go jako tło, zabawa będzie ciekawsza. Sztuczne ikony będą, lecz nie będzie można ich nacisnąć – wybuchy śmiechu po odkryciu przekrętu, gwarantowane.

 • Windows XP

  Windows XP

  Chociaż system Windows XP jest już starym systemem nadal są osoby, które aktywnie z niego korzystają. W przypadku chęci ukrywania ikon w tym systemie należy postępować w następujący sposób:

  prawym przyciskiem myszy nacisnąć w dowolnym miejscu na pulpicie komputera,

  pojawi się niewielkie, tzw. podręczne menu, w którym znajduje się opcja „Rozmieść według ikon”, należy odhaczyć opcję „Pokazuj ikony pulpitu”, dzięki temu na pulpicie nie będzie żadnych ikon ani znajdujących się tam wcześniej folderów,

  przywracanie widoku na ikony nie jest trudne, wystarczy zrobić to samo, co wcześniej, ale odwracając proces i zaznaczając widoczność ikonek.

Strona 1 z 3
Pokaż wszystko »
Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz