Zakumaj.pl

Prosty sposób ukrycia ikon na pulpicie

Prosty sposób ukrycia ikon na pulpicie

Na komputerze można robić bardzo ciekawe żarty, które z pewnością zaskoczą niejednego współpracownika. Jednym z takich żartów jest ukrycie ikon widocznych zazwyczaj na pulpicie. Kolega lub koleżanka nie będzie ich widział, a jeśli dodatkowo, przed ich ukryciem zrobi się zrzut ekranu i ustawi go jako tło, zabawa będzie ciekawsza. Sztuczne ikony będą, lecz nie będzie można ich nacisnąć – wybuchy śmiechu po odkryciu przekrętu, gwarantowane.

 • Windows XP

  Windows XP

  Chociaż system Windows XP jest już starym systemem nadal są osoby, które aktywnie z niego korzystają. W przypadku chęci ukrywania ikon w tym systemie należy postępować w następujący sposób:

  prawym przyciskiem myszy nacisnąć w dowolnym miejscu na pulpicie komputera,

  pojawi się niewielkie, tzw. podręczne menu, w którym znajduje się opcja „Rozmieść według ikon”, należy odhaczyć opcję „Pokazuj ikony pulpitu”, dzięki temu na pulpicie nie będzie żadnych ikon ani znajdujących się tam wcześniej folderów,

  przywracanie widoku na ikony nie jest trudne, wystarczy zrobić to samo, co wcześniej, ale odwracając proces i zaznaczając widoczność ikonek.

 • Windows 7 – sposób nr 1

  Windows 7 – sposób nr 1

  Pomimo wejścia na rynek Windows 8 i Windows 10 w dalszym ciągu za najchętniej wybierany uchodzi Windows 7. Żeby móc zrobić psikusa znajomemu z pracy wystarczy:

  nacisnąć prawym przyciskiem na pulpit komputera.

  po wykonaniu powyższej operacji pojawi się menu, z którego należy wybrać opcję „Widok”, następnie odnaleźć opcję „Pokaż ikony na pulpicie”, odznaczyć tę opcję,

  aby ikony wróciły, wystarczy ponownie wykonać proces naciskania dowolnego miejsca na pulpicie i przejścia do menu, po ponownym zaznaczeniu opcji, ikony ponownie wrócą na swoje miejsce.

 • Windows 7 – sposób nr 2

  Windows 7 – sposób nr 2

  Zdarza się, że najprostszy pomysł z niewiadomego powodu nie wypali. W takiej sytuacji można skorzystać z innego, nieco bardziej skomplikowanego. Trzeba przy tym wykonać następujące kroki:

  nacisnąć Menu Start, odsłaniając wiersz poleceń i wpisać w niego frazę gpedit.msc, a następnie wcisnąć „Enter”,

  po pojawieniu się kolumny z możliwościami do wyboru, zdecydować się na wybranie „Ustawienia użytkownika”, potem „Szablony administracyjne” i na końcu „Pulpit”,

  gdy pojawią się zakładki w prawej kolumnie, należy wybrać „Ukryj i zablokuj składniki pulpitu”, spowoduje to, że każda ikona znajdująca się na pulpicie, niezależnie od tego, czego dotyczy, zniknie z widoku,

  naciśnij „Zastosuj” i potwierdź klawiszem „OK”,

  uruchom ponownie komputer,

  ikony zniknęły, właściciel komputera będzie naprawdę w szoku.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz