Zakumaj.pl

Prosty sposób ustawiania marginesów w programie Word

Prosty sposób ustawiania marginesów w programie Word

Program Microsoft Word jest najpopularniejszym programem tekstowym. Jest przy tym łatwy w obsłudze, jednak jak każdego programu trzeba się nauczyć obsługi jego podstawowych funkcji. Jedną z nich jest ustawianie marginesów, które pomaga w poprawnym wyglądzie każdego dokumentu. Istnieje kilka sposobów, żeby poprawnie je ustawić, a oto niektóre z nich.

  • Pierwszy sposób

    Pierwszy sposób

    Podstawowym sposobem ustawienia marginesów jest konieczność wejścia do zakładki „Plik”, która znajduje się w górnym lewym rogu programu. Rozwinie się lista, z której należy wybrać opcję „Ustawienia strony”. Znajduje się tam wiele opcji dotyczących ustawienia wyglądu strony tekstowej, w tym marginesów. Zazwyczaj są one z góry ustalone na wymiary 2,5 cm z każdej strony. Wchodząc w opcje należy zmienić tę wartość, zgodnie ze swoimi wymaganiami, a następnie zatwierdzić przyciskiem „Ok”.

    Jeżeli po zatwierdzeniu marginesy nie będą wyglądały tak, jak powinny, wówczas należy powtórzyć cały proces. Gdy i za drugim razem nie Word nie akceptuje zmiany, trzeba robić to do skutku.

Strona 1 z 3
Pokaż wszystko »
Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz