Zakumaj.pl

Sposoby na krwawiące dziąsła

Krwawiące dziąsła to problematyczna, a czasem nawet bolesna dolegliwość, którą trzeba leczyć dla bezpieczeństwa nie tylko zębów, ale i całego ciała. Podrażnione dziąsła mogą stać się przyczyną zakażenia krwi w całym organizmie, co stanowi istotne niebezpieczeństwo. Już pierwsze krwawienia powinny zmotywować do leczenia i wzmacniania dziąseł.

Sposoby na krwawiące dziąsła
 • Przyczyny krwawienia dziąseł

  Przyczyny krwawienia dziąseł

  Różne są przyczyny krwawiących dziąseł, jednak żadnej nie należy ignorować. Bardzo często krwawienie pojawia się przy przeziębieniu, w którym występuje katar. Zaczyna się wtedy oddychać przez usta, a to powoduje wyschnięcie śluzówki w jamie ustnej i podatność na podrażnienia oraz urazy przy myciu zębów. Samo mycie jest równie niebezpieczne dla dziąseł, jeżeli jest ono wykonywane nieprawidłowo albo zbyt mocno. Dziąsła to wrażliwe elementy ciała i łatwo o ich podrażnienie. Jeżeli dziąsła krwawią codziennie i nie jest możliwe, by był to wynik urazów w czasie mycia, można podejrzewać, że jest to skutkiem niedoboru witamin, niedokrwistości, a nawet cukrzycy.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (2)
 • w.marta 94.254.227.*

  W przypadku problemów z zębami jak i z dziąsłami nie ma, na co zwlekać. Mamy jedne zęby, które muszą nam służyć do końca życia. W związku z tym powinniśmy dbać o higienę jamy ustnej. Powinniśmy chodzić na wizyty kontrolne dwa razy do roku. Stosować różne pasty do zębów i odpowiednią twardość szczoteczki do zębów. Gdy tylko zauważymy jakieś dolegliwości powinniśmy pójść do dentysty. Im wcześniej odbędzie sie nasza wizyta tym lepiej dla naszych zębów i dziąseł. Dzięki wskazówkom od specjalisty będziemy mogli dobrze dbać o zęby.

 • Ali 86.191.130.*

  Ja (32 lata) mialam problemy z dziaslami do tego stopnia, ze krwawienie wystepowalo nawet, gdy zeby/dziasla nie byly dotykane. Po prostu czulam nagle krew w buzi i najgorzej jak zdarzalo sie to w pracy czy na jakims spotkaniu. Odwiedzilam wielu stomatologow, mam super zdrowa diete, probowalam dziesiatki past, masci, plynow itd. W koncu znalazlam stomatologa i sposob, ktory pomogl mojej jamie ustnej:

  1) dokladne oczyszczenie z kamienia ,przede wszystkim tego pod dziaslami!!!! Najlepiej u dentysty, ktory specjalizuje sie w chorobach przydziaslowych- periodontolog

  2) waterpick- kazdego dnia- najpierw bedzie mocno krwawic, ale po kilku tyg. widac OGROMNA roznice!!! (urzadzenie drogie, ale na lata; w moim modelu mozna wymieniac koncowki, wiec cala rodzina moze z tego korzystac)

  3) plyn do plukania jamy ustnej- uzywac kazdego dnia przed snem

  3) masc, ale leczy wszelkie dolegliwosci dziaslowe (probowalam dziesiatki roznych innych masci i nic nie moze sie rownac z tym cudenkiem)

  4) regularne usuwanie kamienia u stomatologa - co 2 miesiace (po roku czasu co 3m-ce)

  Efekt= zdrowe rozowe dziasla i swiezy oddech:-)

  Ps. Jak krwawienie wystepuje przy koronie, to warto sprawdzic czy zle dopasowana/osadzona korona nie jest przyczyna zapalenia dziasla

 • 1
Dodaj komentarz