Zakumaj.pl

Sposoby na oduczenie dziecka przeklinania

Przeklinanie to niezbyt tolerowany i lubiany w społeczeństwie nawyk. Wręcz przeciwnie, uważany jest za coś niekulturalnego i niedopuszczalnego podczas publicznych debat czy zawodowych rozmów. To, czy ktoś przeklina podczas spotkań prywatnych, to już inna sprawa, jednak i tutaj nie jest to raczej zbytnio poważane. Najgorzej jednak, kiedy przeklina dziecko. Wówczas zawsze jego otoczenia myśli, że pochodzi ono z rodziny, która nie dba o poprawność językową albo co gorsza, że wyniosło to właśnie z domu. Przykry jest również dla rodzica widok, kiedy jego dziecko wyładowuje swoje emocje przeklinaniem. Co więc zrobić, aby oduczyć tego dziecko? Sprawdź koniecznie!

Sposoby na oduczenie dziecka przeklinania
  • Dobry przykład

    Jeśli w waszym domu bardzo często się przeklina, to nie dziw się potem, że i twoje dziecko to robi. To naturalna kolej rzeczy, gdyż po pierwsze, pociechy naśladują najbliższych im dorosłych, a po drugie, nie widzą nic złego w powtarzaniu słów, których na co dzień używają ich rodzice, nawet wtedy, kiedy zdają sobie sprawę z tego, że nie są to zbyt ładne słowa. Dlatego też nawet jeśli zdarza ci się przekląć, staraj się tego nie robić przy dzieciach. Jeśli nie będą tego słyszały w domu, to jest większa szansa, że nie przejmą tego nawyku od swoich rówieśników.

Strona 1 z 3
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Nie wpadaj w panikę, jeśli dziecko jeden raz przeklnie. Pamiętaj także, że czasem przeklinanie jest formą wyładowania złych emocji, smutku, agresji czy złości i jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż psucie czegoś lub bicie.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz