Zakumaj.pl

Sposoby na zapobieganie rozstępom

5.0 (razem głosów: 1)

Kobiety na co dzień oglądają swoje idolki w Internecie, telewizji, na zdjęciach w czasopismach. Są nimi modelki, celebrytki, aktorki, postaci znane. Zdecydowaną większość tych kobiet łączy to, że ich obraz przekazywany do mediów jest zupełnie nieskazitelny. Nie dopatrzysz się na nim niedoskonałości cery, cellulitu, blizn oraz oczywiście rozstępów. Taki bowiem zdaje się być współczesny kanon piękna – sylwetka ma byś smukła, włosy i paznokcie zdrowe, cera gładka, a skóra promienna oraz jędrna. Nic więc dziwnego, że większość Pań chciałaby właśnie taki wygląd osiągnąć. Zdaje się zaś, że ze wszystkich możliwych niedoskonalący urody, największe kompleksy wywołują u nas rozstępy. Tym, które już się pojawiły bardzo trudno zaradzić, jednak możesz spróbować powstrzymać powstawanie tych nowych. Koniecznie sprawdź jak!

Sposoby na zapobieganie rozstępom
 • Czym są rozstępy?

  Najpierw musisz wiedzieć, czym te straszne rozstępy są. Kiedy to zrozumiesz, wówczas zapobieganie im będzie prostsze. Otóż rozstępy to inaczej wrzecionowate pasma, które w dotyku są jakby wypukłe, a z daleka wyglądają, jak blizny. Powstają one wtedy, kiedy dojdzie do zbyt silnego naciągnięcia skóry, a w skutek tego do zerwania kolagenowych włókien. Wiesz już więc, że nada wszystko musisz unikać właśnie owego rozciągania skóry. Jego przyczyny mogą być zarówno hormonalne, jak i genetyczne, czy też wywołane przez nas samych. Mitem jest także, że tylko kobiety posiadają rozstępy, choć rzeczywiście mają one większe skłonności do ich powstawania.

 • Pilnuj wagi

  Jedną z zdecydowanie najczęstszych przyczyn pojawiania się rozstępów na skórze jest zbyt szybki przyrost wagi. Najlepszym przykładem jest tutaj okres dojrzewania u dziewcząt oraz oczywiście ciąża, jednak nie tylko. Rozstępy na udach, brzuchu, pośladkach, czy ramionach i piersiach mogą równie dobrze pojawić się wówczas, gdy przestałyśmy pilnować naszej wagi i pozwoliłyśmy na jej wzrost o kilkanaście kilogramów. Dlatego też powinnaś na to szczególnie uważać i dbać o linię.

 • Nawilżaj

  Nawilżaj

  Kolejną bardzo ważną kwestią jest odpowiednie nawilżanie partii ciała szczególnie podatnych na powstawanie rozstępów. Takimi partiami są rzecz jasna brzuch, piersi, uda, biodra oraz pośladki. Musisz smarować je balsamem nawilżającym dwa razy dziennie, rano i wieczorem, najlepiej od razu po kąpieli. Jest to bardzo skuteczny sposób, zwłaszcza dla kobiet, które zaszły w ciążę albo też planują kontrolowane tycie. W ten sposób przygotowujesz skórę na to, że będzie się za chwilę naciągać.

 • Produkuj włókna kolagenu

  Produkuj włókna kolagenu

  Ponieważ naciągniecie skóry powoduje zerwanie włókien kolagenu (i elastyny), ty musisz starać się, by były one silniejsze i by było ich więcej. Dobrą metodą jest zmiana diety lub też uzupełnienie jej o więcej produktów bogatych w witaminę A. Znajdziesz ją przede wszystkim w jajach, brokułach, burakach, rybach, szpinaku, marchewce, jarmużu, selerze, czy wątróbce.

 • Masaże poprawiające krążenie

  I ostatnim, ale równie ważnym sposobem, by poprawić wygląd twojej skóry oraz zapobiegać rozstępom są masaże poprawiające krążenie krwi. Możesz wykonywać je przy pomocy specjalnych gąbek do masaży, na przykład co drugi dzień. Możesz także masaże wykonywać strumieniem wody, raz ciepłym, raz zimnym. To doskonała metoda na poprawę krążenia, a na dodatek nie wymaga od ciebie zbyt dużo wysiłku. Wystarczy, że będziesz pamiętała o takim masażu za każdym razem, gdy wejdziesz pod prysznic.

Warto zapamiętać:

Rozstępy, które są już wyczuwalne w dotyku i mają perłowy kolor można usunąć jedynie operacyjnie i nie jest to tani koszt. Takie rozstępy można natomiast spróbować spłycić, zatuszować, zmniejszyć ich widoczność, a przede wszystkim zaakceptować. Pamiętaj, że nie sprawiają one, że jesteś mniej atrakcyjna.

Komentarze (1)
 • Wiola 80.52.254.*

  Witam! Mi zaczęły robić się paskudne rozstępy gdy byłam w ciąży... strasznie się bałam, że po porodzie mój brzuch będzie wyglądał jeszcze gorzej.Co prawda rozstępy sie zmniejszy ale cześć została, nie zniknęła... ale takie są koszty ciąży

 • 1
Dodaj komentarz