Zakumaj.pl

Sposoby na zapobieganie rozstępom

5.0 (razem głosów: 1)

Kobiety na co dzień oglądają swoje idolki w Internecie, telewizji, na zdjęciach w czasopismach. Są nimi modelki, celebrytki, aktorki, postaci znane. Zdecydowaną większość tych kobiet łączy to, że ich obraz przekazywany do mediów jest zupełnie nieskazitelny. Nie dopatrzysz się na nim niedoskonałości cery, cellulitu, blizn oraz oczywiście rozstępów. Taki bowiem zdaje się być współczesny kanon piękna – sylwetka ma byś smukła, włosy i paznokcie zdrowe, cera gładka, a skóra promienna oraz jędrna. Nic więc dziwnego, że większość Pań chciałaby właśnie taki wygląd osiągnąć. Ze wszystkich możliwych niedoskonałości urody największe kompleksy wywołują u nas chyba rozstępy. Tym, które już się pojawiły, bardzo trudno zaradzić, jednak możesz spróbować powstrzymać powstawanie nowych. Koniecznie sprawdź jak!

Sposoby na zapobieganie rozstępom
  • Czym są rozstępy?

    Najpierw musisz wiedzieć, czym te straszne rozstępy są. Kiedy to zrozumiesz, wówczas zapobieganie im będzie prostsze. Otóż rozstępy to inaczej wrzecionowate pasma, które w dotyku są jakby wypukłe, a z daleka wyglądają jak blizny. Powstają one wtedy, kiedy dojdzie do zbyt silnego naciągnięcia skóry, a w skutek tego do zerwania kolagenowych włókien. Wiesz już więc, że nade wszystko musisz unikać właśnie owego rozciągania skóry. Jego przyczyny mogą być zarówno hormonalne, jak i genetyczne czy też wywołane przez nas samych. Mitem jest także, że tylko kobiety posiadają rozstępy, choć rzeczywiście mają one większe skłonności do ich powstawania.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Warto zapamiętać:

Rozstępy, które są już wyczuwalne w dotyku i mają perłowy kolor, można usunąć jedynie operacyjnie i nie jest to tanie. Takie rozstępy można natomiast spróbować spłycić, zatuszować, zmniejszyć ich widoczność, a przede wszystkim zaakceptować. Pamiętaj, że nie sprawiają one, że jesteś mniej atrakcyjna.

Komentarze (1)
  • Wiola 80.52.254.*

    Witam! Mi zaczęły robić się paskudne rozstępy gdy byłam w ciąży... strasznie się bałam, że po porodzie mój brzuch będzie wyglądał jeszcze gorzej.Co prawda rozstępy sie zmniejszy ale cześć została, nie zniknęła... ale takie są koszty ciąży

  • 1
Dodaj komentarz