Zakumaj.pl

W jaki sposób odblokować swoje czakry?

3.0 (razem głosów: 14)
W jaki sposób odblokować swoje czakry?

Czakry (lub czakramy) to siedem centrów energetycznych, rozmieszczonych na osi kręgosłupa, od podstawy kręgosłupa do czubka głowy. Są to przekaźniki energii między niewidocznymi ciałami subtelnymi a ciałem fizycznym. Jeśli przepływ energii przez daną czakrę jest zablokowany, zaczynamy czuć się źle, przestaje nam się powodzić w życiu, czujemy się nieszczęśliwi, mamy problemy w relacjach z innymi. W takiej sytuacji konieczne jest odblokowanie czakr. Jak to zrobić, dowiesz się z tego artykułu.

 • Jak działają czakry?

  Jak działają czakry?

  Aby zachować zdrowie i prowadzić szczęśliwe życie, potrzebna jest harmonia wszystkich czakr. Siedem głównych czakr, najlepiej przez nas poznanych, znajduje się na linii kręgosłupa. Czakra pierwsza, znajdująca się najniżej, u podstawy kręgosłupa, to czakra podstawy (Muladhara), druga, poniżej pępka – to czakra sakralna (Swadhisthana), trzecia, powyżej pępka – splotu słonecznego (Manipura), czwarta, na mostku – serca (Anahata), piąta, na szyi – gardła (Wiśuddha), szósta, między brwiami – trzeciego oka (Adźna) i siódma, na czubku głowy – korony (Sahasrara). Trzy dolne czakry związane są z naszym ciałem i sprawami materialnymi, cztery górne odpowiadają za stan umysłu i sprawy duchowe. Oprócz siedmiu głównych czakr w naszym ciele znajduje się wiele pomniejszych centrów energetycznych, między innymi na dłoniach i czubkach palców. Czakry mogą być otwarte bądź zamknięte (całkowicie lub częściowo). Energia powinna swobodnie płynąć przez wszystkie czakry. Zablokowana czakra oznacza zakłócenie przepływu energii w ciele człowieka. Zablokowanie lub osłabienie energetyczne danej czakry jest niekorzystne, ale nadmiar energii również jest szkodliwy. Niekorzystna (czasem nawet niebezpieczna) jest sytuacja, gdy wyższe czakry mają za dużo energii, a niższe zbyt mało. Powoduje to różne problemy życiowe.

Pokaż wszystko »
Komentarze (2)
 • Lynx 83.27.148.*

  Zapewne i Ty tez nie istniejesz!! wiec po co się wypowiadasz :)

 • Michał Obrębski 37.47.39.*

  Nie istnieją żadne czakry. One, jakieś "centra energetyczne" i ich odblokowywanie to totalne bzdury, jak w ogóle hinduizm.

  Jeżeli ktoś nie wierzy, niech postudiuje fizykę. Lub po prostu spojrzy, co hinduizm dał Indiom i światu.

  Michał Obrębski

 • 1
Dodaj komentarz