Zakumaj.pl

W jaki sposób walczyć z przędziorkiem?

W jaki sposób walczyć z przędziorkiem?

Przędziorki dojrzewają w zastraszającym tempie. Wystarczy zaledwie kilka dni, by z robaczka zmieniły się w dorosłego owada i złożyły jaja. Jeżeli uświadomisz sobie, że jest on w stanie znieść do kilkuset tysięcy jaj, możesz być nieco przerażony. Przędziorki lubują się w pożywianiu komórkami roślinnymi, przez co powodują ich obumieranie. Nie są wybredne, więc mogą zaatakować twoje rośliny ogrodowe lub te znajdujące się w domu. Priorytetem w czasie inwazji przędziorków jest, by jak najszybciej je zabić. W tym artykule znajdziesz rady, które przydadzą ci się w walce z tym szkodnikiem.

  • Dokładnie obejrzyj rośliny

    Dokładnie obejrzyj rośliny

    Najlepiej, jeśli użyjesz w tym celu szkła powiększającego. W ten sposób nie przeoczysz oznak ewentualnego ataku przędziorka. Trzymając szkło nad rośliną, szukaj oznak żerowania owada. Będą nimi pojawiające się na liściach brązowe plamki, których wielkość nie przekroczy rozmiaru ziarnka maku. Szukaj również nadgryzionych gałęzi, pędów czy krańców liści.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Czego potrzebujesz:

szkło powiększające

woda

spryskiwacz do roślin

4 – 5 łyżek stołowych płynu do naczyń

1 szklanka spirytusu salicylowego

środek do zwalczania roztoczy

Wskazówki:

Jeżeli za późno zauważysz, że twoja roślina została zaatakowana przez przędziorki, wszystkie środki mogą okazać się bezsilne. Te owady rozmnażają się bardzo szybko i w momencie, gdy będzie ich zbyt wiele, roślina niestety umrze.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz