Zakumaj.pl

W jaki sposób zmotywować się do regularnych ćwiczeń?

W jaki sposób zmotywować się do regularnych ćwiczeń?

Nikogo raczej nie trzeba przekonywać, że ćwiczenia fizyczne są bardzo korzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Gdy ćwiczymy, mamy lepszy nastrój, silniejszy układ odpornościowy, szybszą przemianę materii (i ładniejszą sylwetkę), lepiej radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami. Dlaczego zatem tak trudno jest nie tylko zacząć ćwiczyć, ale także regularnie uprawiać tego typu aktywność? Jest wiele czynników powodujących, że nasz opór wygrywa i przestajemy się ruszać. Można sobie jednak z nimi poradzić.

  • Zestaw klasycznych wymówek

    Z pewnością każdy choć raz zastosował którąś z nich, by uzasadnić, dlaczego nie ćwiczy. Na ogół stwierdzamy po prostu, że nie mamy na to czasu. Przeszkadzać nam może także zmęczenie, zły stan zdrowia, brak odpowiednich umiejętności, a nawet środków finansowych. Zła wiadomość jest taka, że wymówka znajdzie się zawsze. Dobra – że w każdej sytuacji mamy możliwość, by się ruszać, o ile tylko nie jesteśmy całkowicie unieruchomieni przez poważną chorobę.

Strona 1 z 7
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Zanim zaczniemy ćwiczyć, zwłaszcza po dłuższej przerwie, trzeba zrobić badania i skonsultować się z lekarzem. Poza tym nie należy podejmować zbyt intensywnych ćwiczeń bez przygotowania, może to być bardzo niebezpieczne.

Komentarze (1)
  • isia30 94.254.199.*

    Mój sposób na motywowanie się do ćwiczeń polegał kiedyś na powieszeniu w szafie fotografii szczupłych, wysportowanych dziewczyn. Były to zdjęcia przedstawiające mój ideał figury. Taki jaki zawsze chciałam mieć. Każdego ranka otwierając szafę i wyciągając strój do ćwiczeń widziałam to do czego dążyłam. Przypominało mi to, że każdy trening przybliża mnie do tego by i swoją sylwetkę powiesić obok moich ideałów ze świadomością, że nie wyróżnia się ona dodatkowymi kilogramami, spośród nich. Czas i wysiłek sprawił, że udało mi się wyrzeźbić ciało tak jak chciałam.

  • 1
Dodaj komentarz