Zakumaj.pl

Zasady bezpieczeństwa w czasie gry w paintball

Zasady bezpieczeństwa w czasie gry w paintball

Paintball jest bardzo popularnym sposobem na spędzanie czasu. Lubią go mężczyźni, jak i kobiety. Bywa wykorzystywany jako atrakcja na wieczór kawalerski, na urodziny, na wyjazdy integracyjne lub jako ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Zanim jednak rozpocznie się zabawę, trzeba poznać zasady bezpieczeństwa, których należy bezwzględnie przestrzegać.

 • Maska

  Maska

  Podstawową zasadą jest nie ściąganie maski. Nigdy. Nie powinna być zsuwana ani na chwilę, jeżeli jest się aktualnie na terenie, na którym prowadzona jest gra. Nawet, jeżeli chce się tylko przetrzeć zaparowaną szybkę nie można robić tego w miejscu, w którym świstają kule, może skończyć się to poważnymi obrażeniami.

  Jeśli wyczyszczenie maski nie może czekać, należy odejść w przeznaczone do tego, ustronne miejsce.

 • Dopasowanie maski

  Maska powinna być nie tylko nie ściągana z głowy, ale również dobrze dopasowana do niej. Należy używać jedynie produktów przeznaczonych do gry w paintball, która chroni głowę, oczy, uszy oraz szyję. Produkty zastępcze nie są dobrym pomysłem i mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku – może dojść do tak poważnego urazu po trafieniu kulką, który spowoduje ślepotę albo głuchotę.

 • Ubranie ochronne

  Ubranie ochronne

  Poza maską niezbędne jest stosowanie również odzieży ochronnej, która dodatkowo zapewni bezpieczeństwo podczas gry. Są to przede wszystkim: kombinezon, ochraniacze na ręce, wysokie buty, które ochronią kostki, czapka z daszkiem, zapewniająca dodatkowe wsparcie głowie. Jednocześnie trzeba pamiętać o wygodzie ubrania wybranego na czas gry, żeby swobodnie się poruszać.

 • Postępowanie z lufą

  Postępowanie z lufą

  Bardzo ważne jest również postępowanie z lufą karabinu. Przede wszystkim nie wolno jej przytykać do głowy ani do pleców. Niezbędne jest założenie, że karabin jest naładowany, nawet jeżeli nie jest. Niektórzy twierdzą, że każdy karabin do gry przynajmniej raz w roku strzela samodzielnie, więc lepiej nie ryzykować, że będzie się jego ofiarą i dozna się uszczerbku na zdrowiu.

 • Odległość strzału

  Odległość strzału

  Ważne jest również przestrzeganie odległości strzelania. Bezpieczny strzał można oddać z odległości 6m. Niedozwolone jest strzelanie z odległości 1m, mogłoby doprowadzić do poważnego urazu przeciwnika.

  Jednocześnie konieczne jest przestrzeganie zasady, nie celowania do zwierząt w ogóle i do ludzi poza polem gry. Zastraszanie innych pistoletem do paintball'a również nie jest wskazane ani zgodne z zasadami gry.

Komentarze (1)
 • Isia30 164.127.101.*

  Jest to bardzo przyjemna gra, która nadaje się nawet dla kobiet. Faktycznie następnego dnia możemy mieć kilka siniaków, ale to nic w porównaniu do tego, jaką radość sprawi nam gra. Dodatkowo jest to zabawa, w której spalamy dużo kalorii. Trzeba biegać, ukrywać się i celnie trafiać w przeciwników. Sprawdzamy swoją kondycję i celność. Należy też umieć współpracować z grupą, aby wygrać. Najlepszym terminem na takie gry jest okres ciepłej wiosny. Każda z nas powinna spróbować się w takiej aktywności ruchowej. Jestem pewna, że wiele z nas ją polubi i będzie chodziło częściej.

 • 1
Dodaj komentarz
Zobacz również