Zakumaj.pl

Zasady doboru soczewek kontaktowych

Zasady doboru soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to coraz chętniej wybierany sposób korekcji wady wzroku. W porównaniu z okularami jest to znacznie praktyczniejsze, ponieważ nie paruje, nie brudzi się, nie moknie, kiedy pada deszcz, a także pozwala na noszenie okularów przeciwsłonecznych latem. Jednak sama chęć noszenia soczewek to za mało, trzeba jeszcze odpowiednio je dobrać, aby czuć wygodę i nie zaszkodzić oczom.

  • Miękkie soczewki

    Miękkie soczewki

    Soczewki miękkie są wykonane z tworzywa sztucznego, które zawiera więcej wody, dlatego są bardziej komfortowe, niż soczewki twarde i mniej podrażniają oczy. Bardzo często w soczewkach miękkich występuje filtr chroniący przed promieniowaniem UV. Można znaleźć różne typy tego rodzaju soczewek, zróżnicowane przede wszystkim poprzez czas ich użytkowania. Występują jednodniowe, miesięczne, kwartalne, roczne. Jednodniowe można wyrzucić po wykorzystaniu, natomiast o okresowe trzeba dbać i codziennie czyścić w przeznaczonym do tego płynie. Z tego powodu soczewki jednodniowe są znacznie bardziej higieniczne.

    Wśród wad soczewek miękkich można dostrzec jedną – znacznie szybciej zbierają i przyciągają zabrudzenia, takie jak domowy kurz lub drobinki brudu wirujące w powietrzu.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz