Zakumaj.pl

Jak przygotować bukiet z polnych kwiatów?

Jak przygotować bukiet z polnych kwiatów?

Bukiety z kolorowych kwiatów to wspaniała dekoracja domu, nadająca się na każdą uroczystość. Kwietne kompozycje można oczywiście zamówić gotowe, jednak bardzo pięknie będą się prezentowały oryginalne bukiety przygotowane samodzielnie. Aby je wykonać, nie musimy wcale kupować drogich egzotycznych roślin – wystarczy udać się na spacer na pobliską łąkę albo zebrać rośliny we własnym ogrodzie. Jeśli się postaramy, nasze bukiety z polnych kwiatów wniosą do domu piękno nieskażonej natury. Takie kompozycje są niepowtarzalne i wyjątkowe, trzeba je tylko starannie przygotować.

  • Bukiet z polnych kwiatów – krok pierwszy

    Bukiet z polnych kwiatów – krok pierwszy

    Po kwiaty należy wybrać się wczesnym rankiem, kiedy jeszcze utrzymuje się rosa, co dłużej zapewni roślinom świeżość. Kwiatów nie wyrywamy, ale delikatnie ścinamy. Zebrane rośliny wstawiamy na pewien czas do zimnej wody, aby nie zwiędły. Jest wiele gatunków kwiatów rosnących na polach i łąkach, na przykład koniczyna, stokrotka łąkowa, rumianek, chaber bławatek, kąkol, niezapominajka polna, kosaciec żółty, fiołek leśny, dziewanna, wrotycz, jaskier, krwawnik pospolity. Jeśli w miejscu, gdzie mieszkasz, nie ma łąki, zamów odpowiednie gatunki roślin ogrodowych w pobliskiej kwiaciarni.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Czego potrzebujesz:

kilka gatunków polnych kwiatów

nożyczki

wstążka

sznurek

wazon

Wskazówki:

Ponieważ polne kwiaty są bardzo delikatne i bukiet mógłby szybko zwiędnąć, należy zachować część roślin w chłodnym miejscu i w razie potrzeby wymienić.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz