Zakumaj.pl

Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie?

Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie?

Praca w przydomowym ogródku jest ulubionym zajęciem wielu osób, co widać po pięknych roślinach oraz bogatych uprawach. Aby jednak jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie tę pracę, warto korzystać z dobrodziejstw wielu sztuczek. Oto kilka z nich.

 • Startery z rolek po papierze toaletowym

  Startery z rolek po papierze toaletowym

  Rolki po papierze toaletowym to element, który jest nam kompletnie nieprzydatny i najczęściej ląduje w koszu na śmieci lub piecu. Możesz jednak zrobić z nich świetny użytek i wykonać biodegradowalne startery dla roślin. Taki ekologiczny i całkiem darmowy starter pozwoli ci na zatrzymanie cennego torfu i składników potrzebnych roślinie oraz dogodny jej rozwój. Innymi rzeczami, które świetnie sprawdzą się jako startery, są skorupki jajka bądź połówki wyciśniętej cytryny.

 • Szybka konewka

  Chcesz wygodnie podlać rośliny, a nie możesz znaleźć swojej konewki? Wykonaj ją sobie w mgnieniu oka. Wystarczy, że weźmiesz większą butelkę z płaską, dużą zakrętką i zrobisz w niej dziurki za pomocą gwoździa. Takie rozwiązanie będzie niezwykle wygodne i tanie. Idealnie nadadzą się butelki po płynie do płukania, płynie do spryskiwaczy samochodowych lub podobne. Pamiętaj jednak, by przed użyciem dokładnie je umyć.

 • Mini uprawy

  Mini uprawy

  Pozostały ci ostatnie gałązki bazylii lub mięty? Nie musisz na szybko organizować potrawy z tymi składnikami ani wyrzucać ich do śmieci. Zrób sobie własne uprawy! Wystarczy, że włożysz gałązkę do szklanki z wodą i pozwolisz jej puścić korzenie. Gdy już tak się stanie, będziesz mogła przełożyć ją do małej doniczki i cieszyć się własną, a co najważniejsze, zawsze świeżą bazylią czy miętą.

 • Wyhoduj sobie cebulę

  Kupiłaś przerośnięte cebule? Są one już mocno dojrzałe, przez co ich środek nie jest zbyt smaczny. Nie skrawaj go do potraw, tylko wytnij i włóż do doniczki. Po pewnym czasie będziesz miała własny szczypiorek oraz nową cebulę. Być może nie zaoszczędzisz dzięki temu fortuny, ale na pewno da ci to dużą satysfakcję.

 • Wykorzystaj fusy z kawy

  Dla wszelkich maniaków kawy parzonej mamy świetną informację. Już nie musisz się zastanawiać, co zrobić z zaparzonymi fusami. Wrzuć je... do ogródka. Albo do doniczki. Wzbogacą ziemię i sprawią, że twoje rośliny będą jeszcze mocniejsze.

 • Piasek

  Twoje narzędzia ogrodnicze szybko zaczynają rdzewieć bądź pokrywać się patyną? Wykorzystaj do tego piasek. Wystarczy, że wsypiesz go do dużej doniczki bądź miski i włożysz do nich wszelkie narzędzia. To także znakomity sposób na to, by w końcu przestać je gubić.