Zakumaj.pl

Jak wykonać kokardę z włosów krok po kroku?

Jak wykonać kokardę z włosów krok po kroku?

Kokardki mają już swoje miejsce w modzie. Zaczęły o nie walczyć również w upięciach włosów. Urocze koki w kształcie do złudzenia przypominającym kokardkę Myszki Minnie zaczynają szturmować głowy nie tylko dziewczynek, ale również nieco starszych przedstawicielek płci żeńskiej. Małe fanki Myszki Miki i jego uroczej narzeczonej będą nią po prostu zachwycone. Może się wydawać, że taki nieco misterny koczek po pierwsze jest niewygodny, a po drugie – trudny w wykonaniu. Nic bardziej mylnego. Takie upięcie włosów jest idealnym rozwiązaniem w momencie, gdy twoje dziecko ma przed sobą jakieś ważne wydarzenie, np. akademię w szkole, a ty nie masz zbyt wiele czasu na ułożenie włosów. Poniżej znajdziesz instrukcję, która pozwoli ci stworzyć koczek o kształcie kokardki z włosów twojej córeczki. Obok opisów znajdziesz zdjęcia, które powinny rozwiać wszelkie twoje wątpliwości.

 • Pętelka z włosów

  Pętelka z włosów

  Rozczesz włosy dziecka, a potem zbierz je na czubku głowy i zwiąż przy użyciu elastycznej gumki do włosów. Jednak przy ostatnim przełożeniu włosów nie przeciągaj ich do końca. Pozostaw końcówki włosów poza gumką – powinna powstać pętelka z włosów.

 • Rozdzielanie pętelki

  Rozdzielanie pętelki

  We wcześniejszym kroku powstała pętelka. Teraz przyszedł czas na to, by ją podzielić. Postaraj się, żeby w obu jej częściach było w miarę po równo włosów. Kokardka o nierównych ramionach będzie prezentować się trochę gorzej.

 • Przeplatanie końcówek

  Teraz przyszła kolej na to, by zająć się włosami, które zwisają sobie luźno poza gumkę. Zacznij od skręcenia ich wokół własnej osi. Następnie przełóż je ponad gumką, a potem pod nią. Zanim jednak przeciągniesz włosy pod gumką, musisz zmieścić pod nią dwa palce z wolnej ręki. Bardzo pomocne może się okazać „szydełko” do włosów. Zakupisz je w sklepach z akcesoriami fryzjerskimi albo na aukcjach internetowych.

 • Zakończenie

  Pozostaje już tylko przypiąć końcówki włosów wsuwkami. Oczywiście musisz zrobić to z tyłu głowy, za kokardką. Zamiast wsuwek możesz również wykorzystać jakąś ozdobną spinkę, która dobrze „chwyci” włosy. I to tyle – kokardka jest już gotowa. Ta fantastyczna fryzura z pewnością zrobi furorę wśród koleżanek twojej pociechy. I nie musiałaś włożyć w nią zbyt wiele pracy, prawda?