Zakumaj.pl

Naturalne sposoby leczenia cieśni nadgarstka

2.5 (razem głosów: 3)
Naturalne sposoby leczenia cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka jest obecnie częstym problemem. Powodowany jest przez długotrwały ucisk nerwu pośrodkowego, znajdującego się w kanale nadgarstka. W wyniku ucisku pojawia się ból, drętwienie, zwłaszcza kciuka, oraz osłabienie nadgarstka, znacznie trudniej jest trzymać coś lub podnosić. Schorzenie to powstaje albo w wyniku wielokrotnych urazów, albo w wyniku wykonywania czynności niezgodnych z fizjologią nadgarstków.

 • Olej lniany

  Olej lniany

  Ostatecznym krokiem w leczeniu cieśni nadgarstka jest operacja, jednak gdy tylko pojawią się pierwsze objawy, warto spróbować zapobiegać chorobie. Może się do tego przyczynić spożywanie oleju lnianego.Wystarczy 1 łyżka dziennie przez 2 – 4 tygodnie, aby znacząco pomóc w złagodzeniu stanów zapalnych w obrębie nadgarstka i zmniejszyć powstały dyskomfort.

 • Niezbędna witamina B6

  Nadgarstki będą mniej podatne na zespół cieśni nadgarstka, jeżeli w organizmie będzie dostateczna ilość witaminy B6. Witaminy z grupy B wpływają pozytywnie na układ nerwowy, znacznie go wzmacniając. Do produktów, w których jest szczególnie dużo witaminy B6, należą: piersi z kurczaka, brązowy ryż, banany, ziemniaki oraz wszystkie zielone warzywa.

 • Leczniczy imbir

  Leczniczy imbir

  Skutecznym sposobem na problemy z nadgarstkiem lub nadgarstkami jest popijanie mikstury z imbiru, który nie tylko rozgrzewa, ale również wpływa korzystnie na układ nerwowy.Aby przyrządzić miksturę, należy wsypać 2 łyżeczki sproszkowanego imbiru do szklanki i zalać przyprawę wrzątkiem. Przykryć naczynie, pozostawiając do zaparzenia przez 15 minut. Następnie popijać.Pozytywne efekty zobaczy się, pijąc imbirową miksturę przez 2 – 4 tygodnie, 2 razy dziennie. Imbir ma działanie przeciwzapalne, co wpływa dobrze na nadgarstki.

 • Okłady z lodu

  Okłady z lodu

  Na bolące nadgarstki mogą pomóc również okłady, zwłaszcza okłady z lodu. Niezbędne jest pamiętanie, że na obolałe nadgarstki, jeśli ból związany jest z zespołem cieśni, nie wolno nakładać gorących kompresów. Okłady muszą być chłodne.

  Najlepiej kilka kostek lodu wyłożyć na ręcznik, zwinąć go i dopiero wtedy przykładać do obolałych części ciała. Ułatwi to zmniejszenie obrzęku.

 • Pasta ziołowa

  Pasta ziołowa

  Jak niemal przy każdym schodzeniu, tak i w przypadku zespołu cieśni nadgarstka pomóc mogą zioła.Należy zakupić sproszkowane nasiona kozieradki pospolitej i przesypać je do rondla, zalać wodą, po czym gotować przez 15 minut. Ostudzić, a gdy masa będzie chłodna, posmarować papką nadgarstek. Można dodatkowo obwinąć bandażem, ale nie za mocno.