Zakumaj.pl

Jak udekorować ramkę na zdjęcia?

Jak udekorować ramkę na zdjęcia?

Ramka na zdjęcia to popularny prezent, jak również rzecz, którą każdy ma w swoim domu. Posiadanie ulubionego zdjęcia na widoku sprawia wiele przyjemności, ale ramki nie zawsze są takie, o jakich się marzy. Jednak nie trzeba wiele, żeby stworzyć własną, ciekawą ramkę na zdjęcia. W poniższym artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

 • Jakie przedmioty są niezbędne?

  Jakie przedmioty są niezbędne?

  Żeby wykonać ładną ramkę, dla siebie albo dla kogoś, potrzebne są odpowiednie przedmioty. Do ozdoby przydadzą się:
  * 1 ramka gładka,
  * pistolet do kleju na gorąco,
  * wkład do pistoletu na gorąco,
  * ozdoby: guziki, muszelki, kwiatki dekoracyjne, koraliki,
  * zdjęcie.
  Ramka może być cała drewniana albo obciągnięta gładkim materiałem. Z kolei ozdoby można wybrać wedle uznania, mieszając drobiazgi lub wybierając jeden motyw, np. muszelki z wakacji.

 • Etap pierwszy

  Wybraną ramkę dowolnej wielkości oczyścić delikatnie z ewentualnego kurzu. Dotyczy to przede wszystkim ramek drewnianych i plastikowych, choć ramkę okrytą materiałem można delikatnie odkurzyć. Będzie prezentowała się znacznie lepiej.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Zanim przejdzie się do przyklejania, najlepiej wyjąć z ramki szło, żeby przypadkiem nie pobrudzić go klejem. Odłożyć je na bok, a pod ramkę podłożyć kawałek starej gazety. Po takim przygotowaniu można rozpocząć planowanie dekoracji. Niezależnie od tego, czy ma się ich dużo, czy mało, przed przyklejeniem wybranych elementów na stałe lepiej ułożyć je na „sucho”.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po zaakceptowaniu ostatecznego wyglądu dekoracji można przejść do przyklejania. Używanie gorącego kleju jest w tym wypadku najlepsze, ponieważ trzyma on mocno i szybko schnie, lecz trzeba uważać, żeby się nie poparzyć.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Po przyklejeniu wszystkich ozdób pozostawić ramkę do całkowitego wyschnięcia. Po 20 minutach sprawdzić, czy wszystko dobrze się trzyma. Jeżeli tak, wówczas włożyć do ramki szkło, zdjęcie i zabezpieczający ramkę tył. Postawić na półce albo zapakować w ozdobny papier i wręczyć jako prezent.