Zakumaj.pl

Sposoby na reklamowanie bloga

Sposoby na reklamowanie bloga

W obecnych czasach najłatwiej i najszybciej można zaistnieć w Internecie. Dlatego też wiele osób, które prowadzą jakąś działalność, mają pasję w postaci gotowania, fotografii czy modelarstwa, zakłada blogi, gdzie nie tylko mogą wypromować swoją osobę i twórczość, ale także budować grupę czytelników i dzielić się z nimi swoimi przemyśleniami, wrażeniami z różnych wydarzeń. Blog to naprawdę potężne narzędzie, które pozwala rozwinąć skrzydła, jeśli tylko poświęcamy mu wystarczająco dużo czasu. Na początek jednak może być nam trudno rozreklamować naszego bloga i zdobyć wiernych czytelników, dzięki którym pisanie i publikowanie będzie miało jakikolwiek sens. Z poniższych porad dowiesz się, co powinnaś robić, a czego po prostu nie wypada. Powodzenia w prowadzeniu bloga!

  • Komentuj wpisy innych blogerów

    W dużej mierze czytelnikami blogów są autorzy innych blogów, którzy tworzą tak zwaną blogosferę. Najlepiej to właśnie od nich zacząć zdobywanie swoich czytelników. Zapomnij jednak o wpisach typu „Fajny tekst. Zapraszam do mnie”. To zdecydowanie najgorsze, co możesz zrobić i z pewnością nie zjedna ci czytelników, a może nawet zostać odebrane jako SPAM i usunięte. Komentuj tylko wpisy na tych blogach, które czytasz z chęcią i które rzeczywiście cię interesują. Jeśli czujesz, że masz coś ciekawego do powiedzenia, to dopiero wówczas zostaw pod wpisem kilka słów od siebie. Nie zapraszaj jednak do siebie – w formularzu komentarza można wpisać swoją stronę internetową. Dzięki temu ten, kto będzie chciał, trafi na twojego bloga.

Strona 1 z 3
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Pamiętaj, że najlepszą reklamą dla bloga jest jego treść. Jeśli masz dobry pomysł, konsekwentnie i często wrzucasz nowe posty, a także dbasz, by były one ciekawe, wówczas na pewno na dłużej zatrzymasz czytelników.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz