Zakumaj.pl

Jak wykorzystać muzykę w leczeniu?

Jak wykorzystać muzykę w leczeniu?

Muzykę można wykorzystać w leczeniu różnych zaburzeń i dysfunkcji. Słuchanie odpowiednio dobranej muzyki, taniec, śpiew czy gra na instrumentach przyspieszają powrót do zdrowia i łagodzą skutki przebytej choroby. Muzyka działa na nasze emocje, umysł oraz ciało. Jeśli zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanego muzykoterapeutę, który potrafi dobrać odpowiedni rodzaj muzyki dla danego schorzenia, staje się ona wspaniałym narzędziem terapii i rehabilitacji.

  • Kto może korzystać z muzykoterapii?

    Kto może korzystać z muzykoterapii?

    Terapia za pomocą muzyki jest dostępna dla każdego. Wiek, niepełnosprawność czy zdolności muzyczne nie mają znaczenia. W terapii najważniejsze jest zaangażowanie uczestników, ich śpiewu, tańca czy gry nie ocenia się w kategoriach artystycznych. Pacjenci po wylewie dzięki sesjom muzykoterapii szybciej odzyskują umiejętność mowy. Muzyka poprawia nastrój chorych po chemioterapii i łagodzi nieprzyjemne objawy. Pomaga w leczeniu bezsenności i ma doskonały wpływ na kobiety w ciąży. Zwiększa wytrzymałość pacjenta w czasie rehabilitacji narządów ruchu. Przedwcześnie urodzone dzieci pod wpływem muzyki szybciej rosną. Muzyka pomaga złagodzić doznanie bólu, wykorzystuje się ją w terapii chorób nowotworowych, w gabinetach stomatologicznych oraz podczas porodu. Przeciwwskazania są rzadkie, obejmują jedynie osoby cierpiące na ostre psychozy albo ataki epilepsji wywoływane przez dźwięki muzyki.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Wskazówki:

Kontakt z profesjonalnym, posiadającym certyfikat muzykoterapeutą można uzyskać dzięki Polskiemu Stowarzyszeniu Muzykoterapeutów (http://arteterapia.pl/polskie-stowarzyszenie-muzykoterapeutow).

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz