Zakumaj.pl

Jak utrzymać łóżko i pościel w czystości?

5.0 (razem głosów: 2)

Aby twoja sypialnia była zawsze czysta i świeża, należy bardzo dbać zarówno o sam pokój, jak i o łóżko i pościel. Nie wystarczy zmieniać regularnie pościel, utrzymanie porządku w sypialni wymaga większych starań. Jak utrzymać łóżko i pościel w czystości, dowiesz się z tego artykułu.

Jak utrzymać łóżko i pościel w czystości?
  • Codzienna pielęgnacja

    Codzienna pielęgnacja

    Aby zachować czystość w sypialni, przede wszystkim trzeba codziennie wietrzyć materac i pościel. Jeśli nie ma możliwości wywietrzenia kołdry i poduszek na dworze albo na balkonie, można wykorzystać otwarte okno. Wystarczy ułożyć pościel na krześle koło okna. Przed wietrzeniem kołdrę i poduszki trzeba starannie wstrząsnąć, żeby wsad równomiernie się ułożył. Okno pozostawiamy na jakiś czas otwarte, żeby wywietrzyć materac. Jest to bardzo ważne, ponieważ w nocy pocimy się i część wilgoci wsiąka właśnie w materac. Starajmy się nigdy nie chować pościeli, która nie ostygła po spaniu i nie została starannie złożona.

Strona 1 z 5
Pokaż wszystko »
Warto zapamiętać:

Poduszki powinno się wymieniać co pięć lat, a kołdry co pięć – dziesięć lat.

Ostrzeżenia:

Nie należy układać materaca bezpośrednio na podłodze, ponieważ nie jest wtedy wentylowany od spodu. Brak obiegu powietrza ułatwia rozwój bakterii i grzybów. Należy zainstalować niewielki stelaż, na którym ułożymy materac.

Wskazówki:

Warto wietrzyć pościel na dużym mrozie, ponieważ wywołujące alergie roztocza w temperaturze poniżej 15°C przestają się rozmnażać, a w temperaturze –18°C giną.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz