Zakumaj.pl

Prawidłowe żywienie psa

2.5 (razem głosów: 2)
Prawidłowe żywienie psa

Prawidłowe żywienie psa jest bardzo ważne dla jego samopoczucia i kondycji. Jeśli chcemy, by zwierzę było zdrowe i szczęśliwe oraz ładnie się prezentowało, powinniśmy dostarczać mu pożywienie dobrej jakości, zawierające wszystkie potrzebne składniki odżywcze we właściwych proporcjach. Nie powinno się karmić psów wyłącznie mięsem, dawać im karm suchych kiepskiej jakości, nieświeżego, ostro przyprawionego jedzenia. Jak prawidłowo żywić psa, dowiesz się z tego artykułu.

  • Prawidłowe żywienie psa – zasada pierwsza

    Prawidłowe żywienie psa – zasada pierwsza

    Pies powinien mieć wyznaczone stałe miejsce do jedzenia i własne miski, osobno na karmę i na wodę. Miskę należy myć po każdym posiłku, a podłogę przecierać.

Strona 1 z 7
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Psy dużych ras i psy o wąskiej i wysokiej klatce piersiowej są narażone na skręt żołądka, do którego dochodzi, gdy pies zje łapczywie duży posiłek, a potem się zmęczy. W przypadku skrętu żołądka konieczna jest natychmiastowa interwencja lekarza weterynarii.

Wskazówki:

Jeśli twój pies je trawę, a następnie ją zwraca, jest to normalne zachowanie i nie powinno budzić niepokoju. Psy w ten sposób oczyszczają swój układ trawienny.

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz