Zakumaj.pl

Jak rozcieńczyć lakier do paznokci?

Jak rozcieńczyć lakier do paznokci?

Nie raz miałaś zapewne problem z wyschniętym lub zgęstniałym lakierem do paznokci. Pech chciał, że akurat w tej chwili tego koloru potrzebowałaś, a w najbliższym sklepie takiego nie było. Godzina wyjścia coraz bliżej, a ty nie wiesz, co teraz zrobić? Potrzebujesz szybko zreanimować swój ulubiony lakier do paznokci? Musisz poprawić manicure właśnie tym trefnym lakierem? Podpowiadam więc, co zrobić w takiej sytuacji, wymagającej szybkiego rozwiązania. Oto lista sposobów do wyboru.

 • Po pierwsze – lakier dobrze wymieszaj

  Po pierwsze – lakier dobrze wymieszaj

  Lakier do paznokci rozwarstwia się, gęstnieje i wysycha, gdy jest źle przechowywany. Najlepszym miejscem do przechowywania lakierów jest lodówka. Aby wrócić pożądaną konsystencję lakieru, niekiedy wystarczy dobrze go wymieszać. W niektórych lakierach umieszczone są specjalne metalowe kuleczki, które ułatwiają tę czynność. Porządnie wstrząśnij buteleczką, a następnie sprawdź konsystencję lakieru.

 • Prosty sposób, lecz ryzykowny

  Najprostszym sposobem jest dolanie do lakieru do paznokci czystego acetonu, zmywacza do paznokci czy spirytusu. Niemniej jednak są to ryzykowne sposoby, dzięki którym nasz ulubiony lakier zdecydowanie szybko rozcieńczymy, lecz skażemy go na rychłą śmierć. Ponadto manicure tak rozcieńczonym lakierem jest nietrwały i być może nie dotrwa nawet do końca naszego ważnego spotkania.

 • Podgrzewanie lakieru

  Po włożeniu buteleczki z lakierem do paznokci do miseczki z gorącą wodą, jego konsystencja będzie dużo lepsza, a manicure wykonalny. Ten sposób jednak również rodzi pewne ryzyko, że żywotność lakieru znacznie się skróci.

 • Sposób z bezbarwnym lakierem

  Sposób z bezbarwnym lakierem

  Aby rozcieńczyć lakier do paznokci, można dolać do niego lakieru bezbarwnego. Pamiętać jednak należy, że kolor lakieru może się wtedy nieznacznie zmienić. Poza tym w niektórych przypadkach, zwłaszcza jeśli każdy lakier jest innej firmy, mogą one nie dać się wymieszać do jednorodnej konsystencji. W tym wypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że lakier może wylądować po prostu w koszu, gdyż do niczego nie będzie się już nadawał.

 • Strzał w dziesiątkę

  A teraz przedstawię rzetelną wskazówkę odnośnie tytułowego problemu, która jest strzałem w dziesiątkę bez żadnego ryzyka. Po prostu pewniak. Jest nim rozcieńczalnik do lakierów, który można dostać w każdym sklepie z kosmetykami. Kosztuje zapewne swoje. Dlatego proponuję tańszy wariant, którym jest alkohol izopropylowy IPA. Jest tani i dostępny w sklepach chemicznych oraz na aukcjach w sieci. Kilka kropel IPA uratuje każdy lakier do paznokci. Warto więc go zakupić i mieć na czarną godzinę. Dolewa się go do lakieru po kropli, obserwując, jak reaguje po wymieszaniu z nim.