Zakumaj.pl

Jak należy stosować dietę 1000 kalorii?

Jak należy stosować dietę 1000 kalorii?

Dieta 1000 kalorii jest jedną z najpopularniejszych diet i uważana jest przez wiele osób za bardzo skuteczną. Jak każda z diet odchudzających, ma swoje plusy oraz minusy, jednak tylko przestrzeganie odpowiednich zaleceń pozwala uzyskać oczekiwany efekt. Jeżeli dotąd tylko słyszało się o tej diecie i nie próbowało jej w praktyce, przed rozpoczęciem warto zapoznać się z poniższym artykułem.

 • Zróżnicowanie diety

  Zróżnicowanie diety

  Błędnym przekonaniem jest, że wystarczą 2 posiłki dziennie, które będą miały wartość 1000 kalorii, żeby schudnąć. Nic bardziej mylnego, nie chodzi bowiem o ilość, ale o jakość posiłków. Ze względu na to, że omawiana dieta wymaga stosowania mniej kalorii, niż organizm normalnie potrzebuje, konieczne jest zadbanie o jakość dostarczanych składników. Posiłki muszą być odpowiednio skomponowane i rozłożone w taki sposób, aby było ich więcej niż 2 dziennie, ponieważ nawet podczas odchudzania nie chodzi o to, żeby być głodnym przez cały czas. Postępując w taki sposób, zmusza się organizm do magazynowania energii, czyli tycia, a nie do zrzucania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

 • Ilość posiłków

  W czasie diety konieczne jest dostarczenie organizmowi 5 posiłków w ciągu całego dnia. Muszą one posiadać określoną wartość kaloryczną:
  * śniadanie – 250 kalorii,
  * drugie śniadanie – 100 kalorii,
  * obiad – 350 kalorii,
  * podwieczorek – 100 kalorii,
  * kolacja – 200 kalorii.
  Jednocześnie trzeba pamiętać, że zjedzenie małego jogurtu lub owocu jest w tej diecie traktowane jako posiłek, nie jako niewinna przekąska, jak w normalnym jadłospisie.

 • Zakazane produkty

  Zakazane produkty

  Aby skutecznie stracić kilka kilogramów w czasie diety, konieczne jest wyeliminowanie pewnych produktów z jadłospisu. Są to przede wszystkim rzeczy tłuste. Tłuste mięsa, sery, nabiał, produkty smażone, które powinny zostać zmienione na gotowane albo przygotowywane na parze. Niezbędne jest również ograniczenie słodzenia napojów. Jeśli nie potrafi się wypić herbaty bez cukru, wówczas lepiej zastąpić go innym rodzajem słodyczy niż biały cukier, np. brązowym. Jednocześnie trzeba ograniczyć również solenie, ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie.

 • Co jadać?

  Co jadać?

  Jednocześnie w diecie 1000 kalorii nie może zabraknąć pewnych składników spożywczych, które są wyjątkowo zdrowe i korzystne dla organizmu. Są to owoce, warzywa, kasze, brązowy ryż, chude mięso, przede wszystkim drobiowe, oraz ryby, które zapewniają potrzebne ciału kwasy omega-3 i omega-4.Niezbędne jest również zmienienie przypraw i wykluczenie ostrych dodatków, które mogą zaostrzać apetyt.Ze względu na ilość posiłków oraz ich skład dieta 1000 kalorii uważana jest za jedną z bezpieczniejszych, gdyż zmniejsza ilość kilogramów bez wyniszczania ciała i pozbawiania go niezbędnych składników.