Zakumaj.pl

Prosty sposób rozszerzenia pamięci wirtualnej

Prosty sposób rozszerzenia pamięci wirtualnej

Zwiększenie pamięci wirtualnej jest bardzo korzystne dla komputera oraz pracy na nim, dlatego warto zadbać o jej zwiększenie. Pamięć wirtualna rekompensuje brak miejsca lub słabą pamięć RAM. Dzięki temu operacje wykonywane na komputerze nie będą przebiegać powoli, lecz staną się szybsze. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że obciążona lub za mała pamięć wirtualna to częsty problem podczas użytkowania sprzętu. Aby ułatwić sobie pracę na komputerze dobrze jest rozważyć rozszerzenie pamięci w podany w poniższym artykule sposób.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Powiększenie pamięci wirtualnej może nastąpić dla każdego z używanych systemów Windows, w tym dla starszych – XP i Vista – które są nadal w użyciu niektórych osób, w zależności od systemu należy rozpocząć od wykonania następujących operacji:

  Windows XP – nacisnąć menu Start, a następnie „Panel sterowania”, z niego przejść do opcji „Wydajność i konserwacja” oraz do opcji „System”,

  Windows Vista – nacisnąć menu Start oraz opcję „Panel sterowania”, przejść do „Systemu i konserwacji”, po czym z menu bocznego, które się ujawni wybrać „Zaawansowane ustawienia systemu”,

  Windows 7 – przejść do menu Start oraz tak, jak w innych systemach „Panel sterowania”, przejść do „Systemu zabezpieczeń” i po zobaczeniu menu bocznego wybrać „Zaawansowane ustawienia systemu”.

Strona 1 z 4
Pokaż wszystko »
Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz