Zakumaj.pl

Co kupić na parapetówkę?

3.0 (razem głosów: 4)
Co kupić na parapetówkę?

Zakup własnego mieszkania lub domu to wielkie przeżycie. Nie ma bowiem nic bardziej istotnego niż własny kąt, do którego zawsze będzie można wrócić z przeświadczeniem, że należy on tylko do mnie i jest moim prawdziwym oraz jedynym miejscem na ziemi. Osoby dokonujące takiego poważnego zakupu często chcą podzielić się swoją wyjątkową radością z rodziną oraz z przyjaciółmi i urządzają tzw. parapetówkę, czyli inaczej mówiąc, powitalne przyjęcie w nowym miejscu. Na parapetówkę nie wypada przyjść z pustymi rękoma – przyjęło się, iż wówczas przynosimy ze sobą drobny upominek. Jeśli nie masz pomysłu, sprawdź, co możesz kupić.

 • Kwiat doniczkowy

  Kwiat doniczkowy

  Zazwyczaj mieszkania, do których dopiero co ktoś się wprowadził, są jeszcze surowe. Rzecz jasna, są osoby, które od początku dbają o wszystkie detale i elementy dekoracyjne, jednak jest ich zdecydowanie mniej niż więcej, dlatego też możesz pokusić się o zakup kwiatu doniczkowego. Pamiętaj jednak, aby kupić jakiś ładny kwiatek – niech to nie będzie kaktus albo paproć. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się ładny i rozłożysty storczyk – podoba się on wszystkim, a na dodatek można kupić go w przystępnej cenie.

 • Wino

  Wino

  W nowym miejscu zawsze przyda się dobrze zaopatrzony barek na wypadek wizyty gości. Jednak, kiedy wyda się większość swoich oszczędności na zakup i urządzanie mieszkania, wówczas zazwyczaj nie ma się pieniędzy, aby pomyśleć o zapasach trunków. Dlatego też, idąc na parapetówkę, możesz zakupić butelkę dobrego wina (dobre wcale nie oznacza bardzo drogie). Wino to alkohol, który pasuje zarówno do picia go solo, jak i do niektórych potraw, więc z pewnością będzie to trafiony prezent.

 • Zestaw świeczek

  Zestaw świeczek

  Nie zaszkodzi trochę rozświetlić nowe mieszkanie lub dom za pomocą pięknie pachnących świeczek. Zestawy ładnych świec kupisz w takich sklepach jak chociażby IKEA, nie będą one kosztowały majątku, a będą naprawdę świetnie się prezentować. Pamiętaj tylko, aby zakupić je w jakimś neutralnym, może pastelowym kolorze, aby można było je dopasować do każdego wnętrza.

 • Komplet filiżanek

  Komplet filiżanek

  Jeśli twoi znajomi lub krewni, którzy zapraszają cię na parapetówkę są wielbicielami kawy, możesz zakupić im komplet filiżanek. Nie musisz od razu kupować ich sześć, wystarczą dwie, ładnie zapakowane, ze spodkami i łyżeczkami. Takie naczynia z pewnością umilą poranki w nowym miejscu.

 • Książka kucharska

  Książka kucharska

  Dom kojarzy się z zapachami gotujących się obiadów oraz wypiekanych ciast, dlatego też nie popełnisz żadnego faux pas, kiedy zakupisz w prezencie książkę Kucharską. Wybierz jednak taką, która będzie pasowała do gustu gospodarza lub gospodarzy. Możesz także pokusić się o kupno specjalnego brulionu kucharskiego, którego można wypełnić przepisami samodzielnie.

 • Koc

  Koc

  Jeśli parapetówka odbywa się w zimne miesiące, warto pomyśleć o wręczeniu ciepłego i dużego koca. Kup taki z dobrego materiału. Rzecz jasna, będziesz w tym nowym miejscu pierwszy raz i nie wiesz dokładnie, jaki kolor koca będzie pasował chociażby do kanapy, więc zdaj się na własną intuicję. Przypomnij sobie, jakie odcienie lubi gospodarz i tym się właśnie kieruj.