Zakumaj.pl

Co warto zwiedzać w Gdyni?

Co warto zwiedzać w Gdyni?

Jest bardzo młodym polskim miastem, ponieważ początek jej istnienia na prawach miejskich datuje się na 1926 rok, kiedy to rozpoczęto intensywną budowę portu w Gdyni, który miał być alternatywą dla portu w Gdańsku. Wydawać by się mogło, że krótka historia sprawia, że nie znajdzie się zbyt wiele do oglądania w mieście, lecz nic bardziej mylnego. Gdynia nie tylko ma co pokazać, ale jednocześnie uchodzi za jedno z najbardziej przyjaznych miast w kraju.

 • Piękna plaża

  W miejscowości nadmorskiej plaża nie jest niczym szczególnym, jednak w przypadku Gdyni warto wspomnieć o piaszczystej trasie od gdyńskiego portu po Gdynię Orłowo. Niezależnie od tego, od której strony zaczniemy, jest to przyjemny szlak spacerowy, pełen urokliwych zakątków, zwężeń plaży, która niemal na całek długości jest pokryta złotym piaskiem. W niektórych momentach można natknąć się na zbiorowiska zwalonych konarów drzew, które tworzą malownicze miejsca do zdjęć, natomiast w Orłowie znajduje się niewielkie molo, z którego bezpłatnie można podziwiać otwarte morze.

 • Kamienna Góra

  Jeżeli ktoś lubi piękne widoki i chce podziwiać cały port w okazałości, powinien koniecznie udać się na Kamienną Górę. Nieco stroma wspinaczka sprawia, że lepiej wybrać na nią w dzień mniej upalny, jednak na tyle słoneczny, żeby nie stracić widoków. Idąc na Kamienną Górę, mija się teatr gdyński, natomiast z samego tarasu widokowego doskonale widać statki, morze oraz całą nadmorską promenadę.

 • Sławne okręty

  Sławne okręty

  W porcie w Gdyni poza jachtami, na które miło popatrzeć, można znaleźć również sławne okręty, które przypominają wspaniałą przeszłość polskiej marynarki. Są to okręty „Dar Pomorza” oraz „Błyskawica”. Okręt „Błyskawica” jest obecnie muzeum, jednak wsławił się w wielu walkach w czasie II wojny światowej i wielu zakończonych sukcesem akcjach, natomiast „Dar Pomorza” jest wyjątkowo pięknym, wielkim żaglowcem, który swoją urodą wybija się ponad wszystkie inne statki znajdujące się w porcie.

 • Akwarium w Gdyni

  Akwarium w Gdyni

  Długie kolejki turystów, dorosłych i dzieci ustawiają się co roku przed wejściem do Akwarium Morskiego w Gdyni. Usytuowane tuż przy porcie, zachęca niezwykłą wystawą, która składa się z mieszkańców morskich głębin. Są to zarówno ryby, jak i inne zwierzęta z Bałtyku, a także bardziej egzotyczne egzemplarze, które przyciągają wzrok każdego. Co roku ekspozycja morskiego ogrodu zoologicznego wzbogacana jest o nowych mieszkańców specjalnie przygotowanych akwariów.

 • Gdynia z „Pączusiem”

  Gdynia z „Pączusiem”

  Wydawać by się mogło, że symbolem kulinarnym Gdyni powinna być ryba w kilku odmianach. Jednak w przypadku tego wyjątkowego miasta również symbol kulinarny jest wyjątkowy, ponieważ jest nim – pączek. Niedaleko od portu, w samym centrum miasta znajduje się cukiernia „Pączuś”, która od lat podaje najlepsze pączki w mieście. Ich zaletą są różnorodne nadzienia oraz to, że są one podawane na ciepło. Niezależnie od pory roku cieszą się niesłabnącym powodzeniem, zwłaszcza w porze ich wyjmowania ciepłych z pieca.