Zakumaj.pl

Dekoracja domu na Boże Narodzenie – pomysły i inspiracje

Dekoracja domu na Boże Narodzenie – pomysły i inspiracje

Boże Narodzenie to magiczny czas, kiedy wszyscy chcemy być blisko swojej rodziny. To czas, kiedy jesteśmy dla siebie życzliwi, łagodniej patrzymy na wszystkie przewinienia, jesteśmy bardziej skorzy do wybaczania. To wszystko zawdzięczamy świątecznej atmosferze, na którą rzecz jasna składają się religijne przeżycia oraz doświadczenia, ale i bardziej trywialne kwestie, takie jak cudowny smak znanych od dziecka wigilijnych potraw, zapachy rozchodzące się po domu oraz oczywiście wszystkie światełka, świeczki, łańcuchy, bombki oraz wieńce, czyli kolorowa i dekoracyjna oprawa świąt Bożego Narodzenia. Taką świąteczną atmosferę wcale nie jest aż tak trudno wytworzyć, jeśli tylko trochę się postarasz. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów oraz inspiracji łączących ozdoby przygotowane samodzielnie z własnymi. Niech staną się one dla ciebie punktem wyjścia do dekoracji swoich czterech ścian.

 • Stolik kawowy

  Nasz świąteczne dekoracje w pierwszej kolejności możemy wprowadzić do pokoju dziennego czy też salonu, a ściślej rzecz ujmując, na kawowy stolik. Wspaniale, jeśli zadbamy, aby prezentował się on naprawdę świąteczne, gdyż to właśnie przy nim przyjmujemy gości czy też spędzamy czas z książką lub przed telewizorem. Masz tutaj mnóstwo możliwości. Jedną z nich jest ustawienie niskiej, niemalże płaskiej misy, w której ułożysz bombki różnej wielkości, w dwóch pasujących do siebie kolorach. To prosta dekoracja, nie wymagająca od ciebie praktycznie żadnego wysiłku. Drugą propozycją jest stworzenie własnej kompozycji ze świerku. Możesz położyć gałązki świerku na drewnianej tacy, wpleść pomiędzy nie owoce jarzębiny oraz małe bombki, a obok na tacy postawić jeszcze kilka świec różnej wielkości.

 • Okna

  Okna

  Okna w domach to także bardzo wdzięczna baza do tworzenia świątecznych dekoracji i jak najbardziej powinnaś je wykorzystać. Tutaj też możliwości jest naprawdę wiele. Możesz posłużyć się długimi szyszkami oraz białymi wstążkami. Wystarczy do tych pierwszych doczepić jakiś kawałek drucika lub sznureczka, a potem przywiązać je do długich, białych wstążek, które zawiesi się na karniszu. Kolejną propozycją jest dekoracja samego okna. Dobrze będą w nim wyglądać renifery. Wytnij je z białego brystolu i tworząc ciekawą kompozycję, przyklej do okna.

 • Drzwi wejściowe

  Drzwi wejściowe

  Nie można oczywiście zapomnieć o drzwiach wejściowych. Tutaj świetnie prezentują się wszelkie wieńce zrobione na bazie koła. Jeśli chcesz wykorzystać ten motyw, to możesz zrobić to nieco nietuzinkowo i zamiast tradycyjnych gałązek, wstążek, prezencików stworzyć wieniec na bazie świerkowego spodu, wyłożony w całości wielobarwnymi bombkami. To naprawdę bardzo dobrze wygląda, wystarczy spojrzeć na zdjęcie obok.

 • Własne ozdoby choinkowe

  Własne ozdoby choinkowe

  Zazwyczaj na choince wieszamy po prostu bombki, które wcześniej całymi zestawami zakupiliśmy w sklepie. Nasza choinka prezentuje się oczywiście przepięknie, ale możemy sprawić także, by była jeszcze ciekawsza poprzez dodanie do nich ozdób, które sami stworzymy. Możemy wykorzystać do tego masę solną i zrobić ozdoby o różnych kształtach oraz kolorach. Możemy także bombki wykonać ze starych żarówek, papieru czy filcu. Dobrym pomysłem jest również ususzenie pomarańczy. Nie bój się być kreatywną i spraw, by twoje bożonarodzeniowe drzewko było naprawdę wyjątkowe!