Zakumaj.pl

Domowe maseczki dla skóry naczynkowej

Domowe maseczki dla skóry naczynkowej

Cera naczynkowa bywa powodem wielu problemów dla jej właścicielek. Pojawiają się na niej rumieńce, pajączki z popękanych żyłek lub czerwone kropki, które w nagromadzeniu obok siebie nie dają ładnego efektu. Tak wrażliwa skóra wymaga specjalnej pielęgnacji, którą z powodzeniem można rozpocząć domowymi maseczkami.

 • Maseczka ziołowa

  Maseczka ziołowa

  Zioła działają bardzo korzystnie na stan skóry, więc warto korzystać z nich przy wspomaganiu naczynek. Maseczkę ziołową przygotowuje się z 1 łyżki suszonego rumianku i 1 łyżki siemienia lnianego. Oba zioła zalewa się 1 szklanką wrzątku, a następnie odstawia do wystygnięcia i spęcznienia (w przypadku siemienia). Po ostygnięciu należy dodać do ziół kilka kropel witaminy C – można je kupić w aptece. Gotową maseczkę rozprowadza się na całej twarzy, pozostawiając tak na 20 minut.

 • Maseczka z siemienia

  Maseczka z siemienia

  Siemię lniane ma wiele cennych właściwości, zarówno przy infekcjach układu pokarmowego i oddechowego, jak i przy poprawianiu stanu skóry naczynkowej. Do przygotowania maseczki niezbędna jest 1 łyżka siemienia, 1 szklanka wody oraz gaza. Siemię zalewa się wodą i zagotowuje całość na małym gazie, aż do zgęstnienia. Następnie odstawia się z palnika i czeka, aż specyfik ostygnie. Kiedy jest już zdatny do nałożenia, nakłada się na twarz gazę, którą wcześniej można zwilżyć tonikiem do cery naczynkowej. Nie jest to konieczne, ale nawilża dodatkowo skórę. Na gazę nakłada się papkę z siemienia i pozostawia tak na 10 minut.

 • Maseczka z nagietka

  Maseczka z nagietka

  Nagietek znany jest ze zdolności leczenia niemal wszystkiego. Jest ziołem uniwersalnym i dobrze łagodzącym podrażnienia, a do tego delikatnym, więc cera naczynkowa może skorzystać z jego właściwości. Zrobienie maseczki z nagietka będzie wymagało 1 łyżeczki suszonego nagietka, 1 łyżeczki skrzypu, 1 łyżeczki kasztanowca. Wymieszane zioła należy zalać 1 szklanką wrzątku, a następnie. Pozostawić na 15 minut, a następnie dodać 1 łyżeczkę mąki ziemniaczanej. Taką papkę należy nałożyć na twarz na 15 minut. Po tym czasie zmyć przy pomocy ciepłej gazy, a resztki usunąć wodą, upewniając się, że cera została dokładnie oczyszczona.

 • Maseczka z białego sera

  Produkty spożywcze mogą przydać się również do pielęgnacji skóry. Najlepszym tego dowodem jest biały ser, z którego można przygotować maseczkę. Aby skorzystać z zalet sera, trzeba 1 łyżeczkę sera białego wymieszać z 1 łyżeczką tłustej śmietany, dokładnie wymieszać, po czym nałożyć na twarz. Pozostawić tak na 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą. Po zastosowaniu można użyć delikatnego kremu nawilżającego.

 • Maseczka z kasztanowca

  Maseczka z kasztanowca

  Kasztanowiec i wyciąg z niego to jedne z najbardziej polecanych substancji do leczenia skóry naczynkowej tak od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Z liści kasztanowca oraz z liści babki można przygotować łagodzącą maseczkę. Wystarczy przygotować 1 łyżeczkę kasztanowca i 1 łyżeczkę babki. Powinny być one drobno posiekane. Miesza się je z 1 łyżką płatków owsianych, zalewa 1 szklanką wody i zagotowuje, aż do powstania gęstej papki, którą można nałożyć na twarz, póki jest letnia. Po 15 minutach trzeba ją zmyć i dokładnie osuszyć skórę.