Zakumaj.pl

Fantazyjny obraz – serce z nitki

0.5 (razem głosów: 1)
Fantazyjny obraz – serce z nitki

Obraz wykonany z nitki może stać się wspaniałym i bardzo oryginalnym dodatkiem do pokoju. Jeśli przyjmie postać czerwonego serca, będzie również dobrym prezentem dla ukochanej osoby. Wykonanie takiego obrazu jest wbrew pozorom proste, a jedyne, co naprawdę jest niezbędne, to czas oraz chęci.

 • Jakich elementów potrzeba?

  Jakich elementów potrzeba?

  Aby przejść do wykonania serca, niezbędne jest przygotowanie odpowiednich rzeczy, które w tym pomogą. Są to:
  * drewniana deska (może być też sklejka),
  * czerwona mulina,
  * opakowanie gwoździ,
  * farba do drewna w sprayu,
  * młotek,
  * ołówek,
  * brystol,
  * papier.
  Deska może być w dowolnym rozmiarze, jednak im większa, tym lepiej prezentuje się obraz.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotowaną deskę pomalować farbą w sprayu. Decydując się na kolor, warto wybrać taki, który będzie dobrze komponował się z czerwonym sercem. Pozostawić do wyschnięcia, a gdy farba całkiem wyschnie, przyłożyć do drewna papier.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Na środku papieru narysować duże, równe serce. Gdy będzie gotowe, chwycić do ręki młotek i rozpocząć przybijanie gwoździ wzdłuż krawędzi serduszka. W przypadku serca o większych rozmiarach odległość od gwoździa do gwoździa powinna wynieść 2,5 cm, a jeśli będzie mniejsze, odpowiednio mniej.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po wbiciu wszystkich gwoździ pozbyć się papieru. Pora zacząć zapełniać serce muliną. Koniec muliny przywiązać do wybranego gwoździa, a następnie przeciągnąć ją do innego, dowolnego. Kolejność wybierania gwoździ oraz przeplatania ze sobą muliny jest zupełnie dowolna. Można sugerować się wymyślonym przez siebie porządkiem albo tworzyć chaos w serduszku.

  Równie dowolne jest zakończenie ozdabiania – serce można pokryć gęsto lub rzadkimi liniami. W każdej wersji będzie prezentowało się tak samo korzystnie.