Zakumaj.pl

Jak zrobić ciekawą podkładkę pod kubek – jabłka z filcu?

Jak zrobić ciekawą podkładkę pod kubek – jabłka z filcu?

Podkładki pod kubki zawsze są przydatne. Pozwalają zabezpieczyć meble przed plamami, a jednocześnie mogą być ładnymi ozdobami. Dotyczy to przede wszystkim podkładek o różnych kształtach, na które miło popatrzeć. Jednym z ciekawszych pomysłów jest wykonanie samodzielnie podkładek w kształcie jabłek. Ładne, kolorowe, z pewnością będą miłym akcentem w każdym mieszkaniu.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie podkładek w kształcie jabłuszek może być miłym urozmaiceniem popołudnia. Jednak żeby praca była łatwa, trzeba przygotować:
  * czerwony filc,
  * biały filc,
  * zielony filc,
  * czarny filc,
  * żółty filc,
  * igłę,
  * nożyczki,
  * nitki w kolorach filcu,
  * szpilki,
  * 1 kartkę z bloku technicznego,
  * ołówek.

 • Krok pierwszy

  Na kartce z papieru technicznego narysować kształt jabłka. Szablon powinien być na tyle duży, żeby można było postawić na nim kubek. Po narysowaniu jednego kształtu jabłka narysować drugi szablon o tym samym kształcie, lecz mniejszy o 5 mm. Oba wyciąć wzdłuż narysowanych linii.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Większy z wzorów odrysować na filcu – czerwonym, zielonym, żółtym. Na zielonym filcu narysować również listki, które ozdobią przyszłe jabłuszko.Mniejszy wzór jabłuszka odrysować na białym filcu. Wszystkie wzory wyciąć, uzyskując tym samym podstawę do wykonania podkładki.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Z większych kształtów wybrać jeden kolor – jabłuszko może być czerwone, zielone lub żółte. Z czarnego filcu wyciąć mały prostokąt oraz 4 nieduże łezki na pestki jabłka.Na czerwonym filcu położyć biały. Przymocować go szpilkami i zacząć zszywać białą nitką. Czarne pestki przytwierdzić do materiału szpilkami, aby nie odpadły, po czym przyszyć je czarną nitką.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Do drugiego, większego kawałka z czerwonego filcu przyszyć czarny prostokąt oraz zielony listek, następnie przyłożyć do niego fragment z białym środkiem. Zszyć boki czerwoną nitką. Po zakończeniu zszywania jabłuszko-podstawka jest gotowe i można zacząć go używać.