Zakumaj.pl

Jak dobrać strój odpowiednio do okazji?

Jak dobrać strój odpowiednio do okazji?

Jak wybrać odpowiedni strój? Wbrew pozorom to bardzo trudne zadanie. Musi on bowiem korespondować nie tylko z naszym gustem i figurą, ale także z okazją, na jaką go zakładamy. Do tego obowiązkowo musimy się w nim czuć wygodnie, aby np. przetańczyć całą noc lub pewnie wygłosić referat na konferencji. Niektóre wydarzenia wymagają od nas także, abyśmy przestrzegali pewnej etykiety – tak by nie popełnić jakiego faux pas. Nawet jeśli bardzo chcemy założyć coś innego, coś bardziej na luzie – czasami po prostu nie możemy sobie na to pozwolić. Jak się ubrać stosownie do okazji? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego i wyglądać doskonale.

 • Wybierając się na wesele…

  Jedną z częstszych okazji, na jakie szukamy odpowiednie stroju, jest wesele. W tym przypadku powinnyśmy dostosować kreację do wieku i figury. Ważna jest również pora roku. Zasady mówią, że nie należy zakładać sukienek białych ani czarnych. Pierwszy jest kolorem zarezerwowanym dla panny młodej, a drugi to barwa żałobna. Istnieje cała gama innych kolorów, a zatem masz w czym wybierać. Latem idealna będzie zwiewna i lekka sukienka do kolan (warto, aby nie była bardzo krótka, ponieważ może się zbytnio podwijać w tańcu i nie będzie wyglądała zbyt elegancko podczas ślubnej mszy). W upalny dzień może być ona nawet na ramiączkach (jednakże warto zabrać ze sobą narzutkę lub cieniutki szalik do kościoła). Idealnie będą do niej pasowały buty bez palców i mała, lekka torebka. Zimą możesz założyć sukienkę z nieco cięższego materiału. Również dodatki i akcesoria mogą być nieco cięższe, np. biżuteria z dużymi kamieniami. Unikaj kolorów krzykliwych – pamiętaj, że wesele to uroczystość rodzinna, a nie dyskoteka. Powinnaś wyglądać elegancko i szykownie, ale nie ekstrawagancko.

 • Przyjęcia koktajlowe

  Przyjęcia koktajlowe

  Nieco inaczej możesz się ubrać na przyjęcie koktajlowe. Tutaj strój nie musi być już formalny, może być półformalny. A zatem pod żakiet możesz założyć sukienkę z dużym wcięciem bądź błyszczącymi dodatkami. Oczywiście absolutnie nie zakładaj dżinsów czy ubrań z grubej bawełny. Nie przesadzaj także w drugą stronę – nie ubieraj się zbyt biurowo. Złym pomysłem będzie więc garsonka – jest za bardzo formalistyczna. O wiele lepiej będą wyglądały eleganckie spodnie połączone z ciekawą bluzką. Wiele zdziałać tu może biżuteria. Do bardziej szalonych sukienek powinna być subtelna i delikatna, ale gdy masz dość prosty strój, z powodzeniem może się wyróżniać na jego tle. Do tego obowiązkowo byty na wysokim obcasie i jesteś królową wieczoru!

 • Strój formalny

  Istnieje kilka okazji, które wymagają od nas stroju formalnego. Może to być szkolenie, wyjazd na konferencję, uroczysta kolacja czy spotkanie biznesowe. Tutaj najlepiej sprawdzą się garsonki. Jeśli bardzo nie lubisz spódniczek, nie są one obowiązkowe – załóż spodnium. Pamiętaj, że na szyk i elegancję mają wpływ także odpowiednio dobrane buty, torebka i biżuteria. Również makijaż powinien być klasyczny – pozostań przy delikatnej kresce i naturalnej pomadce. Jaskrawe cienie do powiek i połyskliwe błyszczyki pozostaw sobie na inne okazje.