Zakumaj.pl

Jak ładnie zapakować mydło w serwetkę?

Jak ładnie zapakować mydło w serwetkę?

Mydła, zwłaszcza domowej produkcji, są częstym prezentem urodzinowym albo imieninowym. Mogą mieć jeszcze większy urok jako podarunek, jeżeli zapakuje się je w fantazyjny sposób. Takim sposobem jest serwetka koronowa, która sprawdzi się jako opakowanie zachwycające przyjaciółkę, babcię, mamę, w zależności od tego, dla kogo prezent jest przeznaczony. Nie umiesz sobie wyobrazić, jak takie opakowanie ma wyglądać? Z chęcią podpowiemy.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Aby wykonać ładne opakowanie z serwetki, przydadzą się następujące rzeczy:

  * mydło,

  * igła,

  * nożyczki,

  * mulina,

  * serwetki.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotować serwetki. Najlepiej, jeżeli są wielkości podstawki pod kubek lub pod talerzyk i dopasowane do kształtu mydełka, tj. okrągłe bądź prostokątne. Można skorzystać z większych serwetek poprzez pocięcie ich na mniejsze części, jednak wtedy zachodzi ryzyko, że zaczną się pruć.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Nawlec mulinę na igłę i zacząć fastrygować serwetkę. Trzeba to zrobić wzdłuż całego brzegu, aby w żadnym miejscu koronka nie miała możliwości zacząć się pruć ani rozdwajać. Najlepiej przeprowadzać mulinę pod i nad splotami serwetki, co ułatwi działanie i dobrze ją zabezpieczy.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po zakończeniu fastrygowania ściągnąć delikatnie mulinę, co spowoduje wygięcie się brzegów serwetki w górę. Nie dociągać do końca, lecz włożyć do środka mydełko, dopiero wtedy ściągnąć mulinę, zamykając mydełko w ładnym opakowaniu. Mulinę przyciąć, związać w supełek lub w kokardkę, jeżeli jej długość na to pozwala. Tak opakowany drobiazg jest gotowy do podarowania bliskiej osobie. Ładnie prezentować się będzie kilka mydełek, np. w różnych kolorach, owiniętych w koronkę i włożonych do ozdobnego pudełka.