Zakumaj.pl

Jak postępować z cerą naczynkową?

Jak postępować z cerą naczynkową?

Cera naczynkowa jest jednym z najbardziej wymagających rodzajów skóry, jaki można posiadać. Wymaga wiele uwagi oraz delikatności w pielęgnacji, żeby nie doszło do pogorszenia się jej staniu i konieczności wykonania poważnego zabiegu dermatologicznego. Z tego powodu, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy charakterystyczne dla skóry naczynkowej, trzeba wcielić w życie odpowiednie postępowanie.

 • Odpowiednie kosmetyki

  Odpowiednie kosmetyki

  Podstawą pielęgnacji cery naczynkowej są dobre kosmetyki. W sklepach kosmetycznych należy wybierać takie, które są przeznaczone specjalnie dla niej. Dotyczy to przede wszystkim tych produktów, które używane są do skóry twarzy – kremów, mleczek do demakijażu, toników. Jeżeli na etykiecie brak odpowiedniego oznaczenia, wówczas należy wczytać się w skład kosmetyku, żeby upewnić się, że nie ma on w składzie alkoholu, wyciągu z mięty pieprzowej ani wyciągu z eukaliptusa. Są to bowiem substancje podrażniające skórę i powodujące powstawanie nowych zaczerwienień.

 • Ochrona skóry

  Skóra naczynkowa charakteryzuje się pękającymi naczynkami i pajączkami tworzonymi przez nie na powierzchni skóry. Ze względu na to cera powinna być szczególnie chroniona podczas wychodzenia na zewnątrz, zwłaszcza gdy słońce mocno świeci. Niezbędne jest posmarowanie skóry filtrem ochronnym o wysokiej wartości oraz nałożenie podkładu, nie tylko matującego skórę, ale również chroniącego ją przed promieniowaniem UV.

 • Wyciąg z kasztanów

  Niektóre rośliny mają szczególne właściwości i wspomagają cerę naczynkową. Do takich roślin należy przede wszystkim kasztanowiec. Dlatego wybierając balsamy do ciała, warto zdecydować się na takie, które go zawierają. Ma on zdolność regeneracji naczynek krwionośnych oraz ich wzmacniania, dzięki czemu można zahamować albo spowolnić pękanie i powstawanie nieładnych pajączków. Podobne działanie mają środki pielęgnacyjne z arniką.

 • Siemię lniane

  Siemię lniane

  Pielęgnując cerę naczynkową, warto również korzystać z babcinych sposobów. Najbardziej znanym z nich jest maseczka z siemienia lnianego. Wystarczą 2 łyżeczki siemienia zalane 1/2 szklanki ciepłej wody. Po napęcznieniu specyfiku i ostudzeniu go można rozprowadzić papkę na twarzy i pozostawić na 15 – 20 minut. Siemię lniane przyniesie skórze ukojenie oraz zmniejszy podrażnienia.

 • Przydatna dieta

  Przydatna dieta

  W dbaniu o cerę naczynkową przydatna jest także odpowiednia dieta. Naczynka krwionośne mogą być wspierane przez odpowiednie składniki z jedzenia. Najlepsza jest do tego witamina C, która znajduje się w zielonych warzywach, cytrusach, truskawkach i czarnych porzeczkach. Dla bezpieczeństwa naczynek warto unikać gorących, ostrych potraw, które je rozszerzają.