Zakumaj.pl

Jak dobrać makijaż do swoich oprawek od okularów?

Jak dobrać makijaż do swoich oprawek od okularów?

Makijaż towarzyszy kobiecie każdego dnia. Należy go dopasowywać nie tylko do tego, dokąd idziemy, do charakteru wykonywanej pracy czy kształtu twarzy i koloru oczu, ale także do rodzaju oprawek, jeśli nosimy okulary. To niezwykle ważne, ponieważ okulary bardzo wpływają na nasz wizerunek i bardzo go zmieniają. Dlatego też makijaż musi z nimi współgrać, gdyż zarówno on, jak i oprawki stanowią oprawę oczu. Zadbajmy o to, aby nasze oczy nie wyglądały nienaturalnie. Makijaż powinien być naturalny i doskonale prezentować się nawet spod grubych i ciemnych oprawek. Nie ma podstaw do tego, aby twierdzić, że osoby noszące okulary nie powinny się malować – wręcz przeciwnie, trzeba tylko umieć to umiejętnie zrobić. Jak tego dokonać? Podpowie Ci to poniższy artykuł.

 • Grubość soczewek

  Grubość soczewek

  Jakie okulary nosisz? Jaką masz wadę wzroku? Jeśli jesteś dalekowidzem i nosisz tzw. plusy, to soczewki optycznie powiększają Twoje oczy i sprawiają, że wydają się one być osadzone bliżej nosa. Z kolei jeśli jesteś krótkowidzem i nosisz minusy, soczewki zmniejszają Twoje oczy. To pozwala Ci na określenie, czy zastosowany przez Ciebie makijaż ma za zadanie powiększyć czy zmniejszyć Twoje oczy. W zależności od noszonych soczewek, będziesz musiała dopasowywać cienie.

 • Pomniejszamy oko

  Pomniejszamy oko

  Jeśli nosisz plusy, Twoim zadaniem jest wykonanie takiego makijażu, który zmniejszy twoje oko, aby wyglądało ono bardziej naturalnie. Jakich kolorów należy do tego użyć? Przede wszystkim ciemnych i bardzo transparentnych. Idealnie sprawdzą się tutaj wszelkie możliwe odcienie szarości, granatu, fioletu, niebieskiego i wytłumione odcienie brązowego. Warto obrysować oko wewnątrz ciemną, mocną kreską. Unikaj natomiast malowania intensywnych kresek na powiekach. Ciekawie prezentuje się ciemny punkt na zewnętrznej części oka, który daje wrażenie domykania całości. Do tego zastosuj koniecznie tusz do rzęs, którym wytuszujesz je aż po same końce. Nie należy jednak przesadzać z ilością tuszu – zadbaj o to, aby na rzęsach nie tworzyły się grudki. Nie stosuj jasnych kredek do oczu, nie korzystaj z pastelowych cieni do powiek, gdyż kompletnie nie będą one tutaj pasowały. Otworzą jedynie oko i jeszcze bardziej je powiększą.

 • Powiększamy oko

  Powiększamy oko

  Jeśli nosisz minusy, musisz optycznie powiększyć swoje oko. W tym celu konieczne jest zakupienie jasnych, jaskrawych, perłowych czy połyskliwych cieni. Dolną wewnętrzną powiekę koniecznie obrysuj jasną kreską do oczu. Wybieraj pastelowe cienie: błękity, róże, zielenie. Dobrze sprawdzą się także metaliczne: złoty, srebrny. Bardzo intensywnie tuszuj rzęsy – najlepiej pogrubiającym tuszem, aby przykuwały one uwagę. Poza tym linię rzęs możesz także zaakcentować eyelinerem. Wszystko to sprawi, że Twoje oko optycznie otworzy się i będzie wyglądało na o wiele większe, niż jest w rzeczywistości.