Advertising
Zakumaj.pl

Jak powinnaś ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Opiekun artykułu: olap
Jak powinnaś ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak powinnaś ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Szukanie pracy to czasem długi, a zazwyczaj stresujący okres w życiu człowieka. Bycie bezrobotnym nie jest powodem do dumy, dlatego staramy się szybko znaleźć ciekawą i w miarę dobrze płatną pracę, która pozwoliłabym nam się realizować. Kiedy w końcu zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, powinniśmy zadbać o swój wygląd. Ten artykuł podpowie ci, co najlepiej załozyć na rozmowę o pracę, a jakich błędów unikać jak ognia.

Advertising
Advertising
 • Jesteś produktem

  Czy tego chcesz, czy nie, powinieneś myśleć o sobie jako produkcie. Jeśli przyzwyczaisz się do tej myśli, wówczas zdasz sobie sprawę, że nie liczy się jedynie twoja jakość wyrażona w CV, ale także twoje opakowanie – powinno być atrakcyjne, ale jednocześnie schludne, aby nie odwracać uwagi od wnętrza. To podstawowa zasada, którą musisz się kierować.

 • Kostium

  Kostium

  Na rozmowę o pracę koniecznie załóż strój formalny. Niech to będzie kostium, czyli marynarka ze spodniami lub spódnicą. Jeśli zdecydujesz się na spódnicę, to pamiętaj, że nie może to być ani mini, ani maxi, tylko coś po środku, czyli kończąca się tuż ponad lub tuż pod kolanami.

 • Bluzka

  Nie idziesz na apel do szkoły, więc twoja bluzka nie musi być biała i galowa, ale nadal powinna pozostać jasna. Może być kremowa czy błękitna, ważne, aby nie pojawiały się na niej wzory, napisy lub jakieś inne esy-floresy. Nie ubieraj także koszuli z widocznymi i mieniącymi się cekinami.

 • Kolory

  Kolory

  Rzecz jasna, najbardziej klasycznym kolorem wydaje się być czarny. Jednak pamiętaj, że nie może to być wyblaknięta i sprana czerń, ponieważ widać to natychmiast i wygląda się ponuro i smutnie. Poza tym naprawdę niewielu kobietom pasuje czarny kostium bez żadnych ozdobników. Zdecyduj się lepiej na kolor szary albo granatowy – prezentują się one elegancko i modnie.

 • Buty

  Buty

  Nawet jeśli z nieba leje się żar, a ty prawie omdlewasz z powodu gorączki, nie waż się założyć butów z odkrytymi piętami, palcami, butów kolorowych albo sandałów. Wybierz wersję klasyczną, która sprawdza się zawsze – zabudowane buty na średnim (około 7 – 8 centymetrów) obcasie. Jeśli jesteś bardzo wysoka albo wiesz, że nie umiesz chodzić w szpilkach i będziesz w nich źle wyglądała, załóż płaskie buty, ale postaraj się, by były one jak najbardziej eleganckie i nie kłuły rekrutera w oczy.

 • Zakryte nogi

  I po raz kolejny, nawet jeśli jest pełnia lata, nie możesz pójść na rozmowę z odkrytymi łydkami. Załóż rajstopy albo pończochy.

 • Biżuteria

  Nie ma żadnych przeszkód, żebyś założyła biżuterię. Warunek jest tylko jeden, musi być ona delikatna i gustowna. Nie zakładaj niczego bardzo świecącego ani dużego i ogranicz się do dwóch, trzech elementów, np. kolczyków i naszyjnika albo naszyjnika i bransoletki.

 • Czego unikać?

  Bardzo łatwo popełnić błąd, zwłaszcza kiedy zależy nam na otrzymaniu pracy i staramy się za bardzo. Zobacz listę rzeczy, których należy unikać:

  Zbyt mocny makijaż (jaskrawe cienie do oczu, intensywny kolor szminki),

  Wymyślna fryzura (kok na wesele),

  Wzorzysta bluzka,

  Ozdoby na butach,

  Paznokcie pomalowane na jaskrawy kolor (najlepiej podkreślić je bezbarwnym lakierem),

  Brak rajstop,

  Zbyt duża ilość perfum.

Popularne tagi
 • rozmowa kwalifikacyjna
 • kariera
 • co założyć na rozmowę kwalifikacyjną
 • dress code
 • szukanie pracy
 • praca
Advertising
Advertising
Advertising
Zobacz również
  Advertising
  Zobacz również