Zakumaj.pl

Jak przygotować dobry odświeżacz powietrza?

2.0 (razem głosów: 1)
Jak przygotować dobry odświeżacz powietrza?

Ładny dom to nie tylko piękny wystrój wnętrza, porządek, brak kurzu na szafkach. To również piękny zapach. W sklepach znajduje się wiele odświeżaczy powietrza, jednak wiele z nich nie spełnia swojego zadania zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Jednak nic straconego – odświeżenie mogą zapewnić domowe odświeżacze powietrza.

 • Odświeżenie w żelu

  Odświeżenie w żelu

  Popularne odświeżacze w żelu można zrobić nawet domowym sposobem. Potrzebne są do tego:
  * kulki żelowe do nawadniania roślin,
  * olejki zapachowe (ulubione),
  * naczynie na odświeżacz, np. słoik, filiżanka.
   Kulki do kwiatów – są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu odświeżacz może być bardziej atrakcyjny – przełożyć do naczynia. Zalać wodą. Dodać 5 – 10 kropli jednego lub kilku ulubionych olejków zapachowych i całość wymieszać.Pozostawić do napęcznienia, a gdy do niego dojdzie, postawić odświeżacz w pokoju i cieszyć się przyjemnym zapachem.

 • Odświeżacz z dyfuzorem

  Odświeżacz z dyfuzorem

  Eleganckim odświeżaczem do każdego pomieszczenia w domu jest odświeżacz z dyfuzorem. On także jest łatwy do wykonania w domu, jeżeli przygotuje się:
  * 1 łyżeczkę sody oczyszczonej,
  * 1 łyżeczkę wódki,
  * olejek zapachowy,
  * wodę,
  * patyczki ratanowe,
  * butelkę lub mały wazonik.
  Do wazonika przelać wódkę, wodę, wsypać sodę oczyszczoną oraz 5 – 10 kropli ulubionego olejku zapachowego. Wsunąć 2 – 3 patyczki ratanowe i zamieszać zawartość naczynia. Tak przygotowany odświeżacz postawić w wybranym miejscu pokoju albo w łazience.

 • Odświeżacz w sprayu

  Odświeżacz w sprayu

  Czasami nie zależy nam na ciągłym zapachu, lecz o możliwości odświeżenia powietrza od czasu do czasu. Nada się do tego odświeżacz w sprayu. Żeby zrobić go samodzielnie, trzeba przygotować:
  * 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej,
  * 1 szklankę wody,
  * olejek zapachowy,
  * butelkę ze spryskiwaczem.
  Wodę przelać do butelki. Wsypać sodę i 10 – 15 kropli olejku eterycznego. Jeżeli olejek ma mało intensywny aromat, można dodać więcej. Zakręcić butelkę i potrząsnąć nią, żeby składniki dobrze się wymieszały.Używać, gdy w powietrzu pojawi się nieprzyjemny aromat oraz przy każdej innej okazji.