Zakumaj.pl

Jak przygotować kartkę z dwoma sercami?

Jak przygotować kartkę z dwoma sercami?

Walentynki to czas, który zachęca do zrobienia czegoś miłego dla drugiej osoby – kupienia drobnego podarunku albo powiedzenia kilku pełnych uczuć słów. Jeśli jest się zbyt nieśmiałym, aby wyznać swoje uczucia głośno, można przekazać je na własnoręcznie wykonanej kartce.

 • Jakich elementów potrzeba?

  Jakich elementów potrzeba?

  Żeby z powodzeniem przygotować piękną kartkę walentynkową, niezbędne jest przygotowanie zawczasu następujących elementów:
  * czerwony brystol,
  * kremowy brystol,
  * papier ozdobny w trzech deseniach,
  * mazaki,
  * czerwona wstążka,
  * czerwony cienkopis,
  * klej,
  * igła,
  * nitka,
  * nożyczki,
  * dziurkacz,
  * głąbka samoprzylepna 3D,
  * dziurkacz.

 • Etap pierwszy

  Z kremowego brystolu wyciąć prostokąt o wymiarach 30 x 15 cm i złożyć go na pół. Następnie z czerwonego brystolu wyciąć kwadrat o 0,5 cm mniejszy od wierzchu kartki, a po nim narysować i wyciąć z ozdobnego papieru kawałek mniejszy o 0,5 cm od czerwonego fragmentu.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Na kremowej podstawie położyć czerwony prostokąt. Przykleić na czerwony prostokąt z ozdobnego papieru. Po przyklejeniu powinna wystawać wokół niego czerwona ramka. Zamiast kleju można użyć również igły i nitki, zszywając papiery ze sobą, jednak jest to bardziej czasochłonne.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Ponownie z czerwonego brystolu wyciąć kwadrat, tym razem pomniejszony o 3 cm w stosunku do rozmiarów kartki. Z kremowego brystolu wyciąć kwadrat mniejszy o 0,5 cm od czerwonego. Skleić ze sobą oba elementy, a na kremowym papierze namalować flamastrami kropki.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Z kremowego brystolu wyciąć 2 serca, po czym odrysować je na 2 różnych kawałkach papieru ozdobnego, żeby uzyskać 2 serduszka. Ozdobne serca mogą być o 2 mm mniejsze od szablonu. Nakleić je na brystolu, a następnie do spodu każdego przykleić kawałek gąbki 3D. Tak przygotowane serduszka przyczepić w dowolnym miejscu mniejszego kwadratu znajdującego się na kartce.Teraz wystarczy jedynie wpisać do środka odpowiedni tekst wyrażający uczucia.