Zakumaj.pl

Jak przygotować ozdobną kulę z żołędzi?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak przygotować ozdobną kulę z żołędzi?

Kasztany i żołędzie to dary natury, które warto wykorzystać do wykonania ozdób do domu. Mogą być piękne oraz doskonale urozmaicić każde wnętrze. Co więcej, mają długi czas trwałości, więc wiele z własnoręcznie wykonanych ozdób może znajdować się w domu od jesieni do połowy zimy, a nawet dłużej. Jedną z ciekawszych dekoracji jest ozdobna kula z żołędzi.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Przygotowanie kuli z żołędzi wymaga odpowiednich elementów, które trzeba wcześniej przygotować. Wśród nich znaleźć się muszą:
  * żołędzie,
  * kula styropianowa (dowolnej wielkości),
  * klej w pistolecie,
  * wstążka (złota),
  * nożyczki,
  * brązowa farba w sprayu,
   * stare gazety.

 • Etap pierwszy

  Stare gazety, najlepiej czarno-białe, wtedy nic nie odbije się na kuli, rozłożyć w miejscu pracy, np. na stole. Następnie przy pomocy farby w sprayu dokładnie pomalować kulę styropianową na brązowo. Po pokryciu całej kolorem pozostawić do wyschnięcia.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Kiedy kula będzie całkowicie wyschnięta, należy przewiązać ją wstążką i przykleić, żeby dobrze trzymała się na miejscu. Końce również skleić klejem albo zszyć igłą i nitką tak, aby później, gdy ozdoba będzie gotowa, móc ją powiesić w dowolnie wybranym miejscu.

 • Etap trzeci

  Z przygotowanych wcześniej żołędzi – im ich więcej, tym lepiej, nie będzie obawy, że zabraknie – odczepić czapeczki. Trzon odłożyć na bok, a czapeczki zebrać w jednym miejscu.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Przy pomocy pistoletu z klejem zacząć przyczepiać czapeczki żołędzi do kuli ze styropianu. Należy uważać, żeby nie poparzyć się przy wykonywaniu tego. Sposób układania czapeczek może być różny – okręgami, wokół kuli, albo od krawędzi wstążki w dół, pasek obok paska.Kulę oklejać czapeczkami do momentu zapełnienia jej w całości. Pozostawić kulę do wyschnięcia, a gdy to nastąpi, powiesić ją w wybranym miejscu – na oknie, na drzwiach, na żyrandolu.