Zakumaj.pl

Jak przygotować perfumy kwiatowo-owocowe?

Jak przygotować perfumy kwiatowo-owocowe?

Połączenie kwiatów oraz owoców może dać niezwykły efekt zapachowy, który będzie działał niczym najlepsza ozdoba. Można go uzyskać poprzez samodzielne wykonanie perfum. Nie jest to przesadnie skomplikowane – wymaga jedynie uwagi, odpowiednich składników oraz czasu, żeby zapach wyszedł doskonały. Oto kilka praktycznych wskazówek.

 • Jakie rzeczy są potrzebne?

  Jakie rzeczy są potrzebne?

  Zanim zacznie się działanie, należy zebrać wszystkie elementy, które są niezbędne do wykonania pachnącego kosmetyku. Są to przede wszystkim:

  * olejki eteryczne,

  * 5 łyżek wódki 80%,

  * 1/2 łyżeczki wody destylowanej,

  * buteleczka z ciemnego szkła, z zatyczką.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Najpierw należy zdecydować się na zapach olejków. Jeśli nie masz własnego pomysłu, dobrze sprawdzi się połączenie:

  * 2 krople olejku bazowego,

  * 4 krople olejku z drzewa sandałowego,

  * 8 kropli olejku fiołkowego,

  * 8 kropli olejku różanego,

  * 10 kropli olejku cytrynowego,

  * 12 kropli olejku jaśminowego,

  * 15 kropli olejku pomarańczowego.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Do miski wlać alkohol. Następnie, najlepiej przy pomocy pipety, dodawać olejki eteryczne, jeden po drugim. Po dodaniu każdej kropli mieszać miksturę, aż do połączenia się wszystkich elementów. Przelać całość do pojemnika z pokrywką i odstawić w chłodne miejsce na 48 godzin. Nie mieszać w tym czasie.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po upływie odpowiedniego czasu zacząć dodawać wodę destylowaną. Wymieszać i znowu odstawić w chłodne miejsce. Aby perfumy miały doskonały, wyrazisty zapach, należy pozwolić im leżakować przez 3 tygodnie. Gdy czas upłynie, przefiltrować substancję przez filtr do kawy, żeby pozbyć się osadów. Tak przygotowane perfumy przelać do butelki z ciemnego szkła i korzystać z nich wedle uznania oraz potrzeb. Piękny zapach na długo gwarantowany. Podczas używania go nie trzeba wylewać na skórę większych ilości, wystarczy odrobina.