Zakumaj.pl

Jak przygotować płyn do demakijażu z ałunem?

Jak przygotować płyn do demakijażu z ałunem?

Skóra zawsze wymaga delikatnego traktowania, zarówno podczas wklepywania w nią kremów, jak i demakijażu. Niestety, kosmetyki do usuwania makijażu również mogą podrażnić. Jedynym sposobem na uniknięcie zaczerwienień jest wybranie płynu, który nie doprowadzi do przykrej sytuacji, albo jego samodzielne wykonanie. Tak, własnoręczne wykonanie płynu do demakijażu jest możliwe. Oto podpowiedź.

 • Jakich rzeczy potrzeba?

  Jakich rzeczy potrzeba?

  Do przyrządzenia skutecznego i nie powodującego alergii płynu do demakijażu potrzeba kilku elementów. Są to przede wszystkim:
  * 2 łyżki ałunu,
  * 1/2 szklanki wody,
  * 1/2 szklanki parafiny,
  * 1 szklanka olejku mineralnego.
  Przydadzą się również:
  * rondel,
  * łyżka plastikowa,
  * miska,
  * buteleczka lub słoiczek.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  W rondelku podgrzać 4 – 5 cm wody. Poczekać, aż zacznie parować, po czym położyć na nim miskę i przełożyć do niej parafinę oraz olejek mineralny.Zacząć rozpuszczać oba składniki, od czasu do czasu mieszając, żeby olejek dobrze połączył się z topniejącą parafiną.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Roztopioną parafinę odstawić do lekkiego przestudzenia. Pozostałą wodę wylać z rondelka, nalać do niego wymaganą 1/2 szklanki i zagotować. Dodać do niej ałun, kiedy zacznie wrzeć, rozpuścić go dokładnie, po czym wystudzić go dokładnie.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Połączyć wodę z ałunem z parafiną i olejkiem. Wymieszać dokładnie łyżką silikonową. Można zamieszać również trzepaczką do jajek.Po wymieszaniu pozostawić specyfik do ostudzenia. Gdy do tego dojdzie, parafina znajdzie się na górze. Należy odcedzić miksturę, uzyskując osad, który będzie pożądanym środkiem do demakijażu do codziennego stosowania. Resztki kosmetyków będą usuwane nie tylko szybko, ale przede wszystkim bez powodowania podrażnień.