Zakumaj.pl

Jak przygotować podarunek dla taty?

Jak przygotować podarunek dla taty?

Na Dzień Ojca warto przygotować tacie coś wyjątkowego. Nie musi być to kupny prezent. Równie dobrze sprawdzi się własnoręcznie wykonany, na który ojciec spojrzy z podziwem. Dodatkowo, będzie on dowodem na to, że dziecku zależało na czymś specjalnym i innym niż krem do golenia prosto ze sklepu.

 • Potrzebne przedmioty

  Potrzebne przedmioty

  Dobrym prezentem dla ojca będzie ramka na zdjęcia, którą można samodzielnie ozdobić. Wielu ojców nie pokazuje po sobie wzruszeń, jednak większość z nich ma przy sobie zdjęcie swojego dziecka albo dzieci. Ulubiona fotka wraz z własnoręcznie wykonaną ramką będzie jeszcze lepszym podarunkiem. Do jej wykonania potrzebne są:
  * drewniana ramka na zdjęcia,
  * klej,
  * śrubki różnej wielkości,
  * farba akrylowa, czarna,
  * zdjęcie.
  Ramka może być dowolnej wielkości, w zależności od wielkości posiadanego zdjęcia, jak również miejsca, w którym tata będzie mógł postawić prezent. Rolę śrubek równie dobrze spełnią guziki o różnej wielkości albo kształtach.

 • Krok pierwszy

  Z ramki należy wyjąć szkło oraz tylną część, która utrzymuje je na miejscu. Nie pobrudzi się podczas dalszej pracy.Wyczyścić ramkę, usunąć ewentualne drzazgi i wystające fragmenty drewna, żeby powierzchnia była całkowicie gładka.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Pomalować ramkę farbą akrylową i pędzlem średniej szerokości. Najlepiej nałożyć 2 warstwy. Przykryć ramkę jedną, poczekać aż wyschnie i dopiero wtedy pokryć drewno drugą. Na szczęście farba akrylowa wysycha dość szybko, więc nie trzeba oczekiwać na to przez całą dobę.

 • Krok trzeci

  Po dobrym wyschnięciu ramki można przejść do przyklejania śrubek albo guzików. Warto ułożyć je w taki sposób, żeby tworzyły ciekawy wzór.Przykleić każdą śrubkę klejem i docisnąć mocno, aby dobrze się trzymały. Bardzo dobrze sprawdza się do tego gorący klej. Mocno trzyma i szybko zasycha.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Gdy ramka jest gotowa, można wsunąć do niej swoje zdjęcie i ponownie przykryć szkłem. Wystarczy jeszcze zapakować w ozdobny papier i gotowe. Z pewnością ojciec doceni nietypowe dzieło i postawi je w widocznym miejscu.